Do czarnego piątku zostało niewiele czasu. Wielu z nas zadaje sobie pytania: kiedy będzie Black Friday 2021, a kiedy wypada Cyber Monday 2021? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Black Friday 2021

Black Friday 2021 to święto zakupów wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. W ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność także w Polsce. Ten dzień rozpoczyna przedświąteczne wyprzedaże i promocje. Dla wielu sprzedawców czarny piątek jest szansą na spory zarobek. To właśnie w Black Friday decydują się wydłużyć godziny otwarcia sklepów, ale i zaproponować klientom największe w ciągu roku zniżki.

Black Friday 2021. Kiedy w tym roku wypada Czarny Piątek i Cyber Monday?

W Polsce Black Friday to dzień wyprzedaży i promocji w sklepach stacjonarnych. Tego dnia będziemy mogli upolować największe obniżki właściwie w każdego rodzaju sklepie. Czarny piątek to najlepszy dzień na skorzystanie z ofert na sprzęt AGD i RTV.

Z kolei największych rabatów w sklepach internetowych można szukać w pierwszy poniedziałek po piątkowym święcie zakupów, czyli w Cyber Monday. Sprzedawcy czasem decydują się wydłużyć święto zakupów i pomiędzy tymi dwoma dniami organizują Black Weekend. Niektórzy z nich kuszą też obniżkami na zakupy przez cały tydzień robiąc Black Week.

Czarny Piątek w Stanach Zjednoczonych wypada bezpośrednio po Dniu Dziękczynienia, który przypada w czwarty czwartek listopada. W tym roku Black Friday 2021 odbędzie się w Polsce 26 listopada. Z kolei polować na rabaty w sklepach internetowych podczas Cyber Monday 2021 będziemy mogli 29 listopada.

"Sprzedawcy nie mogą zakładać, że klienci rozpoczną proces zakupowy dopiero 26 listopada. Oferta i witryna sklepu powinny być gotowe znacznie wcześniej. Konieczne jest również rozszerzenie komunikacji np. w social mediach. Aktywne informowanie o ofercie powinno zacząć się już kilka tygodni przed „Czarnym Piątkiem”. Warto zadbać również o stałych klientów poprzez personalizowane sugestie produktów czy zniżki dopasowane do ich preferencji" - zaznacza Luca Mastroianni, Head of International w firmie PrestaShop, w rozmowie z portalem strefabiznesu.pl.

I rzeczywiście, już w połowie października, kiedy do Black Friday zostało jeszcze sporo czasu, sprzedawcy informowali o planowanych akcjach promocyjnych. Można to było zauważyć np. w strefie okazji na Allegro w zakładce "Black Friday", gdzie widnieje już licznik Black Week 2021 odliczający dni i godziny do festiwalu promocji. (Tseo/PAT)

(strefabiznesu.pl, mirror.co.uk, media)

Ten artykuł po raz pierwszy ukazał się na stronie Faktu 15.10.2021 r.

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • zakupy
  • black friday
  • wyprzedaże
  • AGD
  • promocje