Ceny masła dopiero co biły rekordy. Za kostkę trzeba było płacić niemal 10 zł. Teraz, kiedy Polacy zaczęli zaciskać pasa i kupować mniej, sklepy zaczęły bić się o klientów. I prześcigają się w promocjach. Ceny zostały tak ścięte, że część sieci handlowych aż zaczęła wprowadzać limity dla kupujących.

Wojna o masło. Popularne sieci biją się o klienta. Po ile teraz kostka?

O cenach masła zrobiło się głośno za zasługą prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Adama Glapińskiego. To on na początku stycznia przekonywał, że produkt ten wcale nie zdrożał tak bardzo, jak to niektórzy mówili. – Z tym masłem było jakieś szaleństwo – mówił prezes banku centralnego. – Tu w najbliższym NBP sklepie, nie mogę podać nazwy, ale robak taki, można sprawdzić, ile kosztuje kostka masła – mówił Glapiński.

Nawiązał tym samym do cen obowiązujących w Biedronce. Na początku stycznia 200 g kostka masła w tej sieci kosztowała przeciętnie 6,99 zł. Teraz? Taką cenę można by uznać za szczyt drożyzny. Sieci handlowe masowo obniżają cenę maślanych smarowideł. Powody? Polacy kupują coraz mniej masła i przerzucają się na roślinne smarowidła.

– Silny wzrost cen masła w warunkach wysokiej inflacji i hamującej gospodarki mógł spowodować ograniczanie jego zakupów. Obecność na rynku bliskich substytutów masła sprawia, że konsumenci mogą łatwo kupić roślinne tłuszcze do smarowania czy też miksy tłuszczowe – mówi Mariusz Dziwulski, analityk sektorowy PKO Banku Polskiego.

Biedronka. Ceny osełki w dół o 33 proc.

W najnowszej gazetce Biedronki , która obowiązuje od 6 lutego br. znajdziemy ofertę tańszego masła. Osełkę Polską Mlekovity 82 proc. o wadze 500 g kupimy po 11,99 zł. To taniej o 2 zł. W niższych cenach są także maślane miksy.

Lidl. Wiele maseł tańszych o złotówkę

W Lidlu do 28 lutego obowiązują promocje na ceny masła. Taniej kupimy tradycyjne kostki, jak również masło bez laktozy.

• masło extra Pilos 82 proc. – cena 5,99 zł (taniej o złotówkę),

• masło extra bez laktozy Pilos 82 proc. – cena 6,99 zł (taniej o złotówkę),

• masło extra Polskie 82 proc. – cena 7,99 zł (taniej o 48 gr),

• osełka masło extra 82 proc. (300 g) – cena 9,99 zł (taniej o złotówkę.

Kaufland. Wielka zniżka cen masła na dwa dni, a teraz?

Kaufland w czwartek i piątek oferowała promocję na masło extra z Łukowa i przy zakupie 2 opakowań obowiązywała cena 2,99 zł za opakowanie. Obowiązywał limit 6 sztuk masła. Kto przegapił, teraz kupi kostkę po 5,99 zł i to bez żadnych ograniczeń.

Delikatesy Centrum. Masło limitowane

Delikatesy Centrum oferują w promocji masło Polmlek w cenie 4,99 zł. Warunki: taka cena obowiązuje przy zakupie 3 kostek. Obowiązują limity – z takiej promocji można skorzystać tylko dwa razy. To oznacza, że w promocyjnej cenie kupimy 6 opakowań masła.

5 slajdów
Źródła: Fakt online
Tags:
  • prezes NBP Adam Glapiński
  • ceny masła
  • promocje na masło