Dzięki stworzonemu przez Pawła Ołtuszyka i Edytę Śliwińską fintechowi każdy Brytyjczyk będzie mógł oszczędzić setki funtów rocznie za jednym dotknięciem ekranu smartfona. Frost w trzy miesiące od premiery obsłużył transakcje o wartości 12 mln funtów i pozyskał od inwestorów 1,1 mln funtów na dalszy rozwój

Paweł Ołtuszyk i Edyta Śliwińska wcześniej założyli w Wlk. Brytanii kilka innych biznesów. Dzięki nim wyłożyli ponad milion funtów na rozwój Frosta.

To była najprawdopodobniej najszybsza prezentacja start-upu w historii „Forbesa”. Paweł Ołtuszyk, współzałożyciel Frosta, wyciągnął telefon, kilka razy przesunął palcem po ekranie, po czym oświadczył: „Właśnie zmieniłem sobie dostawcę prądu, od teraz jestem kilkanaście funtów miesięcznie do przodu”. Od początku do końca tej prezentacji nie mogła upłynąć choćby minuta. I właśnie ta błyskawiczność i prostota w oszczędzaniu są znakiem rozpoznawczym Frosta.

Historia ta mogłaby w ogóle się nie wydarzyć, gdyby Paweł Ołtuszyk i Edyta Śliwińska – współzałożyciele start-upu – nie postanowili wyjechać na chwilę do Wlk. Brytanii, by podszkolić swój angielski. Ta chwila trwa już jednak dobre kilkanaście lat. W tym czasie rozwinęli parę dobrze prosperujących biznesów, a dziś pracują nad fintechem, który ma szansę odmienić dotychczasową wizję oszczędzania pieniędzy.

Źródła: Redakcja Forbes
Tags:
  • fintechy
  • start-upy
  • rynek energii
  • start-up
  • FinTech