Aneta Kręglicka w tym roku skończyła 56 lat. W 1989 roku zdobyła koronę Miss Świata. Jest jedyną Polką, której udało się odnieść tak duży sukces w międzynarodowym konkursie piękności. Choć od tego czasu minęły już ponad trzy dekady wciąż jest uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet. Co robi dziś i jak wygląda królowa piękności sprzed lat?

Aneta Kręglicka została Miss Świata 32 lata temu

Aneta Kręglicka w lipcu 1989 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. Dwa miesiące później została ukoronowana pierwszą wicemiss Miss International w Tokio, a w listopadzie reprezentowała nasz kraj w międzynarodowym konkursie piękności.

format_quote

Tuż po przyjeździe do Hongkongu podeszła do mnie Miss Argentyny i powiedziała, że jej babcia ma prorocze sny i [...] śniło jej się, że wygra dziewczyna z bloku wschodniego. I jak mnie zobaczyła podczas tego zgrupowania powiedziała: „wydaje mi się, że będziesz to ty"

- wspominała w jednej z rozmów w "Dzień Dobry TVN" Aneta Kręglicka, która 22 listopada 1989 roku została Miss Świata.

Aneta Kręglicka została Miss Świata 32 lata temu! Jak dziś wygląda i co robi Miss Polonia?

Od sukcesu Anety Kręglickiej minęły ponad trzy dekady. Po wygranej w konkursie kariera Miss Świata nabrała tempa. Chwilę po zdobyciu korony dostała pracę w nowojorskiej agencji modelek i założyła fundację Kręglicka Foundation oraz jedną z pierwszych w Polsce agencji public relations.

Pod koniec lat 90. wyszła za reżysera Macieja Żaka. W 2000 roku na świat przyszedł syn pary Aleksander (21 l.). Modelka niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. W rocznicę ślubu pokazała fotografię z mężem. Miss Świata pokazała jak świętuje z ukochanym ten dzień:

format_quote

Letni wieczór z przyjaciółmi. Świętujemy rocznice. Hania i Mariusz swoją 3, a my już… 23. Wiem, rzadki widok na moim IG, ale o wszystkim, co bardzo prywatne zwykle mówię szeptem. Wszystkie zdjęcia na moim profilu"

- napisała pod zdjęciem Miss Świata z 1989 roku.

Dziś Aneta Kręglicka jest dyrektor strategiczno-kreatywną firmy. Zajmuje się PR, modą i biznesem. W 2006 roku brała udział w programie "Taniec z gwiazdami". Fani wciąż mogą oglądać zdjęcia najpiękniejszej kobiety świata na jej Instagramie. W mediach społecznościowych śledzi ją 61,6 tysięcy osób. Wiele z nich nie może wyjść z podziwu, że wciąż zachwyca urodą i swoją sylwetką.

Gdy na swoim profilu Kręglicka zamieściła zdjęcie i przypomniała o 22 listopada 1989 roku fani nie szczędzili jej komplementów:

format_quote

Pamiętam ten dzień! Fryzurę, suknię i to, że wyglądała Pani najpiękniej"

format_quote

Piękna, mądra i z wielką klasą... kiedyś i dziś!"

format_quote

Pamiętam, że to była mega radość, że pani wygrała. Teraz jeszcze piękniejsza. Kobieta jak wino... Najpiękniejsza"

- zachwycili się Polką fani na jej Instagramie.

(Tseo/PAT)

(Instagram, Wikipedia, "Dzień Dobry TVN")

7 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Aneta Kręglicka
  • miss
  • Miss Świata
  • Miss Polonia