Anna Kalczyńska (45 l.), która jest gwiazdą "Dzień Dobry TVN" znalazła sposób na przerażającą drożyznę nad Bałtykiem. Z takim eko i minimalistycznym podejściem do spędzania wakacji słynne "paragony grozy" polskim plażowiczom nie będą straszne.

Anna Kalczyńska znalazła sposób na drożyznę nad Bałtykiem. Jeden prosty patent i rachunki znikają

Dodzwoniliśmy się do Kalczyńskiej, gdy ta ponownie pojawiła się nad Bałtykiem wraz z rodziną. Dziennikarka przyznała w rozmowie, że postanowiła spędzać wakacje ekonomicznie. – W nas tak bardzo drożyzna nie uderza, ponieważ mieszkamy na kempingu i gotujemy sobie sami – zapewnia w rozmowie z "Faktem".

To bardzo dobry pomysł. Jest taniej, zdrowiej, ale i szybciej. Nie trzeba stać w kolejce po przysłowiowego dorsza z frytkami, tylko jeść to, na co ma się ochotę, świeże, zdrowe i zdecydowanie tańsze.

Wakacje nad Bałtykiem i "paragony grozy"

Anna Kalczyńska podkreśla jednak, że z pewnością wczasowicze, którzy muszą żywić się na miejscu i wybrali bardziej luksusowe miejsca zakwaterowania, odczują w kieszeni to, że nad polskim morzem w tym roku jest zdecydowanie drożej niż w poprzednich latach. – Podwyżka cen jest nieunikniona. W tym roku sezon jest krótszy, bo był lockdown. A restauratorzy chcą się nieco podnieść po tym trudnym dla nich czasie. jeśli więc ktoś chce się żywić w restauracjach, na pewno zapłaci więcej – twierdzi Kalczyńska.

Lody i gofry kosztują więcej

Choć dziennikarka zapewnia rodzinie wikt we własnym zakresie, to jednak pewnych dodatkowych wydatków nie jest w stanie uniknąć. – Jestem nad morzem z dziećmi, więc jeśli chodzi o te wszystkie lody, gofry czy zapiekanki, ulegam dzieciom. Widzę jednak, że słodkości też są o kilka złotych droższe niż kiedyś. Natomiast jeśli chodzi o mnie, staram się ograniczać te pokusy – podkreśla Anna Kalczyńska i ma zupełną rację.

Za zwykłego gofra bez dodatków trzeba zapłacić od 3,5 do nawet 6 złotych. W zeszłym roku ceny tego klasycznego przysmaku w nadmorskich kurortach wahały się od 2,5 do 4 złotych.

KJM

9 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Anna Kalczyńska
  • paragony grozy
  • Dzień dobry TVN
  • Anna Kalczyńska dziennikarka
  • wakacje nad Bałtykiem