Znalezienie prawdziwej miłości to często nie lada wyzwanie. Uczestnikom 8. edycji programu „Rolnik szuka żony” jednak się udało. Jedna z par już złożyła sobie małżeńską przysięgę, kolejna właśnie się do niej szykuje. Joasia i Kamil poinformowali w mediach społecznościowych kiedy zamierzają stanąć na ślubnym kobiercu.

Kamil i Joasia z „Rolnik szuka żony.

Małżeństwem są już Bogusia i Krzysztof. Zakochani pobrali się w połowie listopada. Na eleganckiej ceremonii pojawili się ich przyjaciele z programu Joasia i Kamil. 22-latka i 23-latek zamieszkali już razem w domu Kamila. Joasia zmieniła dla ukochanego pracę i wyprowadziła się z rodzinnej miejscowości, niemal na drugim końcu Polski.

Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani postanowili poinformować, że oni też mają już zaplanowany czas na swoje weselisko. Choć nie wybrali jeszcze dokładnej daty, Asia zapowiedziała na Instagramie, że postanowili zawęzić dzień ślubu do dwóch konkretnych miesięcy.

„Za dwa lata. Dokładnej daty nie mamy, ale jeśli chodzi o miesiące to czerwiec lub sierpień” – napisała w instagramowej relacji uczestniczka 8. edycji „Rolnik szuka żony”. Para przyznała też, że spędzi razem swoje pierwsze wspólne Boże Narodzenie, ale niestety nie odwiedzi jej najbliższych. „Niestety z racji, że pracuję, a żeby jechać do mnie, to musimy poświęcić przynajmniej dwa dni na sam dojazd do mojego domu rodzinnego i powrót” – wyznała Joasia.

Wybrali miesiąc z literą „r”?

Zaplanowanie ślubu na miesiąc, który w swojej nazwie zawiera literę „r” to popularna praktyka wśród nowożeńców. Choć dla niewtajemniczonych może wydawać się nieco dziwaczna i niezrozumiała, ma ona swoje drugie dno. Marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień, to miesiące, w których zakochani najchętniej składają sobie małżeńskie przysięgi. Ale właściwie dlaczego? Ślub w miesiącu z literą „r” zgodnie z przesądami sięgającymi kilku wieków wstecz ma zapewnić parze szczęście, wieczną miłość i życie w dobrobycie. Jedną z genez tego zwyczaju jest przekonanie, że litera „r” symbolizuje po prostu rodzinę. MJM

7 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Rolnik szuka żony