Barbara Kurdej-Szatan po tym, jak zamieściła w swoich mediach społecznościowych filmik z granicy polsko-białoruskiej ze swoim komentarzem, ma sporo problemów. W rozmowie z "Dużym Formatem" wyznała, że "to był po prostu wybuch, który najbardziej poranił ją samą". Aktorka mierzy się z hejterami, a niektórzy z nich życzą jej nawet śmierci.

Barbara Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan 4 listopada stała w korku przed szlabanem w podwarszawskim Pruszkowie. Gdy zobaczyła filmik z granicy polsko-białoruskiej przedstawiający "wypychanie" migrantów, opublikowała go na Instagramie. Poruszona nim do łez nie szczędziła słów krytyki wobec Straży Granicznej. We wpisie nazwała funkcjonariuszy m.in. "maszynami ślepo wykonującymi rozkazy" czy "mordercami". Chociaż aktorka przeprosiła za całą sytuację, straciła pracę w TVP i serialu "M jak miłość".

Basia Kurdej-Szatan obejrzała znów obejrzała film z granicy polsko-białoruskiej z udziałem Straży Granicznej. Popłakała się z bezsilności

Barbara Kurdej-Szatan o sprawie rozmawiała z "Dużym Formatem". Razem z reporterem jeszcze raz obejrzała filmik. Polały się łzy. Aktorka wyjaśniła, że płacze z bezsilności. 36-latka wyznała, że użyła jednego słowa za dużo.

format_quote

»Mordercy« – to było niepotrzebne, padło w emocjach. Przeprosiłam za to. I przepraszam raz jeszcze. To był błąd. Ale obejrzenia samego materiału żałować nie mogę. Wcześniej dochodziły mnie jakieś słuchy, plotki o tym, co dzieje się na granicy... I oto ujrzałam słynny push-back w praktyce. Traktowanie ludzi jak bydło. Wiem, że są różni policjanci, żołnierze, tak, jak i księża, dyrektorzy czy strażnicy, na pewno są tam tacy, którzy nie mogą na to patrzeć, ale są i bezwzględni, nieczuli"

- mówi w rozmowie Basia Kurdej-Szatan i wyjaśnia, że to, co padło z jej strony, było skierowane w stronę negatywnych bohaterów, a nie całej Straży Granicznej. Wyjaśniła, że jej dziadek był żołnierzem i "do głowy by jej nie przyszło, aby obrażać całe wojsko czy inne służby mundurowe". Zaznaczyła, że wypowiedziała się w sprawie jako "matka".

Dodała również, że zupełnie nie rozumie, dlaczego ludzie oburzają się wulgarnym słowem na "k". Przyznała jednak, że nie powinna była posługiwać się wulgarnym językiem na Instagramie, ale w tej konkretnej sprawie "wygrały emocje".

Basia Kurdej-Szatan o hejcie. "Zrobiłam hejterom wielki prezent"

Kurdej-Szatan powiedziała, że sama, ze strony oburzonych użytkowników mediów społecznościowych została "zalana falą obrzydliwych wpisów i gróźb z fejkowych kont" bez zdjęcia profilowego i obserwujących stworzonych tylko po to, aby "hejtować". Aktorka jest wyzywana od najgorszych, a niektórzy nawet życzą jej śmierci. W kierunku gwiazdy "M jak Miłość" padają takie nienawistne słowa jak: "Ty szmato, idź dawać d*py brudasom na granicy".

W rozmowie z "Dużym Formatem" aktorka powiedziała, że jest zalewana mejlami z pogróżkami. Dostaje też SMS-y o następującej treści: "Kurdej-Szatan wulgarnie obraziła Straż Graniczną. To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez niczego… Czy uważasz te słowa za skandal? Na 8068 ZA DARMO pisz TAK/NIE". 36-latka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przez emocjonalną reakcję na film, na własne życzenie "wpadła w pułapkę, z której, ma wrażenie, nie ma dobrego wyjścia".

format_quote

Zrobiłam hejterom wielki prezent, wiem. Mogą mnie pokazywać jako uosobienie zdrady pseudopolskich elit. Zobaczcie: Telewizja Polska dała jej sławę i pieniądz, a ona Polski nie kocha… Otóż kocham! Swój kraj i ludzi, którzy mają prawo obawiać się, że 500 uchodźców zmieni się w pięć tysięcy. A potem może w 50. Rozumiem żony strażników, które się martwią o mężów. Nie chodzi o to, aby wpuszczać do Polski ludzi nielegalnie, ale zróbmy chociaż jeden korytarz humanitarny – nie traktujmy tych migrantów jak bydła. Między obroną polskich granic a pomocą dla potrzebujących nie ma wszak sprzeczności. Niech Straż Graniczna i wojsko wykonują pracę — i chwała im za to. Ale my pomóżmy tym, którzy są w potrzebie! To się nie wyklucza.

(Tseo/PAT)

("Duży Format")

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Basia Kurdej-Szatan
  • Barbara Kurdej-Szata
  • Granica