Benjamin Mendy (27 l.), piłkarz Manchesteru City, został oskarżony o poważne przestępstwo — skrzywdzenie kolejnej kobiety. Pokrzywdzona jest piątą ofiarą przebywającego w areszcie Francuza.

Benjamin Mendy

Benjamin Mendy, jak podają zagraniczne media powołujące się na informacje z sądu w Chester w Wielkiej Brytanii, został oskarżony o kolejny gwałt. Łącznie jest oskarżony o osiem przestępstw przeciwko pięciu osobom. Chodzi o dokładnie siedem przypadków gwałtu na czterech kobietach i jedną napaść na tle seksualnym.

Benjamin Mendy oskarżony o skrzywdzenie kolejnej kobiety

Proces Benjamina Mendy'ego ma się rozpocząć w styczniu 2022 roku. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie. Wcześniej 27-letni piłkarz Manchesteru City miał dopuścić się trzech gwałtów w październiku 2020 roku, a także jednego w lipcu i dwóch w sierpniu 2021.

26 sierpnia 2021 roku władze klubu Mendy'ego opublikowały oficjalne oświadczenie w jego sprawie.

format_quote

Sprawa podlega procesowi prawnemu, w związku z czym klub nie może jej komentować, dopóki proces ten nie zostanie zakończony"

- czytamy w nim publikacji dotyczącej Benjamina Mendy'ego. Onet podawał, że francuski piłkarz został zawieszony do momentu wyjaśnienia sprawy.

Benjamin Mendy. Kim jest oskarżony o gwałty piłkarz?

Benjamin Mendy, francuski obrońca uważany za jednego z najlepszych na świecie, dołączył do Manchesteru w 2017 roku za ok. 52 mln funtów. Ma na koncie trzy tytuły mistrza Anglii. W sumie w barwach "The Citizens" rozegrał 75 meczów. W reprezentacji Francji zanotował 10 występów. Był w składzie kadry, która wywalczyła w 2018 roku mistrzostwo świata.

(Tseo/PAT)

(PAP)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • kobieta
  • Benjamin Mendy
  • piłkarz
  • gwałt
  • oskarżenie