Była dziewczyna księcia Harry'ego Cressida Bonas wzięła udział w podwójnych chrzcinach w rodzinie Windsorów. Do chrztu zaniesieni zostali syn księżniczki Eugenii i jej męża Jack Brooksbanka oraz syn Zary i Marka Tindallów. W uroczystości brała też udział Elżbieta II.

Była dziewczyna księcia Harry'ego Cressida Bonas wraz z mężem pojawiła się na chrzcinach u Windosorów

Elżbieta II poczuła się na tyle dobrze, że wzięła udział w chrzcinach swoich prawnuków: syna księżniczki Eugenii i jej męża Jack Brooksbanka, August Philipa Hawke oraz syna Zary i Marka Tindallów, Lucasa Phillipa.

Podwójne chrzciny miały miejsce 21 listopada w kaplicy pw. Wszystkich Świętych w Windsorze. Bardzo prawdopodobne, że dzieci zostały ochrzczone wodą ze świętej dla chrześcijan rzeki Jordan. Książę Karol wraz z księżną Camillą gościli niedawno w Jordanii, a następca tronu polecił nabrać wody do kilku butelek.

Jak dowiedział się "The Sun" uczestnictwo w ceremonii miało dla królowej ogromne znaczenie. Najpierw jednak zapytała o zdanie swojego osobistego lekarza.

Elżbieta II na chrzcinach prawnuków. Była Harry'ego także się pojawiła

- Nigdy nie słyszałam, by dwoje królewskich dzieci zostało ochrzczone razem w ten sposób - powiedziała królewska ekspertka i biografka Penny Junor.

- Królowa jest bardzo uduchowiona, chrzciny to bardzo ważne wydarzenie dla głowy Kościoła Anglikańskiego i bycie tam miało dla niej ogromne znaczenie - wyjaśniła.

Jak dodała Junor, kolejnym powodem był fakt, że królowa bardzo lubi Zarę i Marka oraz Eugenię.

Na liście zaproszonych gości znalazła się także była dziewczyna księcia Harry'ego Cressida Bonas wraz z mężem. Jak zauważył "The Sun", Bonas jest od dawna dobrą przyjaciółką Eugenii. To zresztą księżniczka poznała ją i Harry'ego. Podobno odegrała też ważną rolę w tym, że książę poznał Meghan. (Tseo/hs)

5 slajdów
Źródła: Fakt online
Tags:
  • Zara Tindall.
  • książę Harry
  • Eugenia
  • Elżbieta II