Biurowe krzesło i rower w jednym? A może lepiej inteligentna skakanka? Przedstawiamy technologiczne nowinki, które pomogą w nowym roku żyć zdrowiej i aktywniej

NordicTrack Vault

Końcówka starego roku i otwarcie nowego to czas postanowień. Zwykle chcemy być zdrowsi, podreperować formę fizyczną i psychiczną, zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Silna wola nie jest domeną każdego z nas. Statystycznie poddajemy się po około tygodniu, dlatego proponujemy kilka gadżetów mniej lub bardziej technologicznych, które mogą nas wspierać w utrzymaniu noworocznych obietnic na dłużej, niezależnie od tego, czy pogoda akurat sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu, czy wręcz przeciwnie.

Ale nie chodzi tylko o to, żeby wypracować kaloryfer na brzuchu czy muskularne łydki. Proponujemy też sprzęt, który zadba o kwestie bazowe – takie jak wyprostowana pozycja ciała, dobra postawa za biurkiem. Oczywiście możemy starać się pamiętać o tym samodzielnie i nie zapominać, kiedy wpadniemy w wir pracy, ale czemu mielibyśmy się nie wspomóc niewielkim urządzeniem, które za pomocą wibracji zwróci uwagę, że się znowu garbimy? A co, jeśli po treningu lub wielu godzinach spędzonych przed ekranem komputera jednak rozbolą nas kark czy mięśnie?

Źródła: Redakcja Forbes
Tags:
  • sport
  • Gadżety
  • aktywność fizyczna
  • trening
  • zdrowie