Grichka Bogdanoff nie żyje. Celebryta i wielbiciel operacji plastycznych zmarł 28 grudnia w Paryżu we Francji. Jak podają francuskie media, 72-latek przez dwa tygodnie walczył o życie z COVID-19. Podobnie jak jego brat Igor, również hospitalizowany z powodu koronawirusa, miał nie być zaszczepiony.

Grichka Bogdanoff

Grichka Bogdanoff zmarł w wieku 72 lat w Paryżu. Informację o śmierci gwiazdora przekazał jego agent.

format_quote

Otoczony miłością swojej rodziny i bliskich, Grichka Bogdanoff odszedł spokojnie, by dołączyć do swoich gwiazd"

- napisała rodzina w oficjalnym oświadczeniu.

Grichka Bogdanoff nie żyje. Był słynnym wielbicielem operacji plastycznych. Zmarł na COVID-19

Grichka Bogdanoff był znany jako celebryta, naukowiec i miłośnik operacji plastycznych. Jeden z przedstawicieli francuskich mediów pożegnał go następującymi słowami:

format_quote

Najpierw wstrząsnęli moim dzieciństwem na TF1 (prywatna francuska telewizja — przyp.red.), a potem spotkałem ich i odkryłem ich życzliwość, ich lojalność i to szaleństwo, które tak bardzo mnie rozśmieszało. Zniknięcie Grichki to szok i dużo myślę o Igorze"

- napisał dziennikarz Jean Marc Morandini.

Według informacji portalu Le Monde Grichka Bogdanoff 15 grudnia trafił do szpitala Georges-Pompidou na oddział intensywnej terapii. Był hospitalizowany z powodu zakażenia wirusem COVID-19. Francuski serwis podaje, że w tym samym czasie i z tego samego powodu do szpitala trafił jego brat bliźniak Igor Bogdanoff.

Dziennikarze Le Monde podają, że według ich informacji, bracia nie byli zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Grichka Bogdanoff nie żyje. Kim był?

Grichka Bogdanoff urodził się 29 sierpnia 1949 roku w Saint-Lary we Francji. Miał brata bliźniaka Igora. Francuscy prezenterzy telewizyjni swoją karierę rozpoczęli od prowadzenia popularnych programów o tematyce science-fiction. Pierwszym z nich był Time X. emitowany w latach 80. W tym czasie uchodzili za jednych z największych przystojniaków we Francji.

Bliźniacy Bogdanoff studiowali matematykę stosowaną w Paryżu. Grichka miał na swoim koncie doktorat. Był ekspertem z fizyki teoretycznej. Na początku lat 2000. bracia wywołali spore kontrowersje swoimi artykułami o tym, co działo się przed Wielkim Wybuchem. Niektórzy naukowcy zarzucali im, że ich teorie całkowicie mijają się z prawdą.

(Tseo/PAT)

(Le Monde, Onet, Wikipedia)

Ten artykuł pierwszy raz na stronie Faktu ukazał się 28.12.2021 r.

5 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • operacje plastyczne
  • Śmierć
  • COVID-19
  • koronawirus