Ida Nowakowska od zawsze otwarcie deklaruje wiarę w Boga i chętnie opowiada o przywiązaniu do tradycji chrześcijańskich. Ostatnio na Instagramie wyraziła ubolewanie nad faktem, że jeden z warszawskich kościołów został sprofanowany. „PiS won” - napisano na fasadzie budynku. Laura Breszka zamieściła pod postem Nowakowskiej wymowny komentarz. Ostro skrytykowała władzę rządzącą.

Ida Nowakowska.

Ida Nowakowska jest osobą bardzo uduchowioną. Wiele razy publicznie podkreślała, że najbardziej ceni sobie rodzinne i chrześcijańskie wartości. W maju ubiegłego roku razem z mężem Jackiem Herndonem doczekała się narodzin syna, Maksa. Tancerka już nie raz zapowiadała, że pragnie od najmłodszych lat wychowywać syna w duchu wiary katolickiej.

Ida Nowakowska jest poruszona profanacją kościoła

Ida Nowakowska regularnie chodzi do kościoła, a podczas modlitwy niejednokrotnie towarzyszy jej synek. Ostatnio gwiazda TVP postanowiła podzielić się z internautami tym, co zobaczyła na fasadzie jednego z warszawskich kościołów. Była poruszona napisami, które jakiś wandal umieścił na budynku.

Nowakowska pokazała nagranie, na którym stoi z synem przy kościele, na którym czerwoną farbą napisano trzy hasła: „PiS won”, „świeckie państwo” i „tu będzie techno!”.

„Jeden z najpiękniejszych kościołów w Warszawie został sprofanowany. Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie” - napisała Ida Nowakowska. Pod spodem umieściła także treść cytatu z Biblii umieszczonego na banerze na budynku w odpowiedzi na czyn wandala.

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół;

dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;

błogosławcie tym, którzy was przeklinają,

i módlcie się za tych, którzy was oczerniają'

(Łk 6,27-28)

Od 'mowy nienawiści' zachowaj nas Panie!

Spraw, abyśmy znów byli jedno!” - brzmi treść banera.

Ida Nowakowska zacytowała pod swoim nagraniem także pewną wypowiedź Jana Pawła II, która wydała jej się adekwatna do tej sytuacji. „Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną — bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu” - cytuje tancerka.

Laura Breszka odpowiedziała Idzie Nowakowskiej

Pod jej postem nawiązała się burzliwa dyskusja. Wielu internautów uważa, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, bez względu to, jakie ktoś ma poglądy religijne i polityczne.

format_quote

Bez względu na to, kto ma, jakie poglądy nie popieram niszczenia kościołów. W wielu z nich pracują wspaniali ludzie, którzy nie są niczemu winni

format_quote

To przykre, że tak się dzieje

format_quote

wandalizm to wandalizm

- piszą internauci.

Pod postem Idy Nowakowskiej głos zabrała m.in. Laura Breszka. Aktorka napisała wymowny komentarz, który po chwili postanowiła sama nieco sprostować.

Idusiu, te napisy są okropne. Ale PiS bardziej...” - napisała Laura Breszka. „Może sprostuję… Ci, którzy w naszym kraju najgłośniej mówią o braku wiary, czynią największe zło i nie są wg mnie reprezentantami Boga tylko szatana. Wiara jest walutą niestety” - dodała w kolejnym komentarzu.

Z jej słowami zgodziło się wielu internautów. Część osób była też wyraźnie oburzona faktem, iż Nowakowska przejmuje się murami, a nie martwi ją los krzywdzonych ludzi. Niektóre komentarze są bardzo mocne.

format_quote

Kościół gorsze rzeczy robi ludziom, mur nie czuł bólu. Za to gwałcone dzieci tak. Wstyd by mi było cytować obrońcę pedofilii

format_quote

Tak od mowy nienawiści przeciwko LGBT- kościół i TVP powinny się w piersi uderzyć

format_quote

Nie popieram, ale rozumiem! To zakłamanie kleru, bierność w pomocy dla potrzebujących, nienawiść do ludzi innej orientacji wzbudza w ludziach takie działania. Proponuje zacząć od uzdrawiania od nienawiści ludzi z TVP, wśród których się obracasz… Żałosne patrzeć na tę hipokryzję

format_quote

Ależ z Pani hipokrytka. Płacze Pani nad napisami na murze, a pracuje w telewizji, gdzie codziennie niszczeni są żywi ludzie. Niedawno pląsała Pani nieopodal lasów gdzie umierają uchodźcy

- grzmią oburzeni internauci.

AS

6 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Prawo i Sprawiedliwość
  • Laura Breszka
  • Ida Nowakowska
  • profanacja
  • kościół