Jerzy Jurowiec nie żyje. Gwiazdor disco polo i członek popularnego zespołu As zmarł w wieku 60 lat. Informację o jego śmierci przekazał lider grupy Sławomir Trofimczuk. "Zostawiłeś po sobie ogromną pamiątkę muzyczną, wspaniałą rodzinę oraz dobro i ciepło, którymi zawsze starałeś się obdarzać naszych odbiorców i słuchaczy" - napisał muzyk.

Jerzy Jurowiec nie żyje.

Jerzy Jurowiec nie żyje. Mężczyzna był częścią zespołu As, której liderem i współzałożycielem jest Sławomir Trofimczuk. Grupa powstała w 1992 r., a na swoim koncie ma hity, takie jak m.in.: “Szkoda łez”, “Na zamku”, czy “Było mi źle”. Na początku XXI w. grupa przestała tworzyć, ale po 18 latach wrócili do nagrywania nowych piosenek. Zespół As powrócił utworem "Szalona miłość", który ukazał się w 2018 r.

Jerzy Jurowiec zmarł w wieku 60 lat we wtorek, 25 stycznia. Informację o jego śmierci w mediach społecznościowych przekazał członek grupy AS - Sławomir Trofimczuk.

Jerzy Jurowiec nie żyje. Członek zespołu As zmarł w wieku 60 lat

Sławomir Trofimczuk 25 stycznia w mediach społecznościowych przekazał, że Jerzy Jurowiec nie żyje. Kolega z zespołu zmarłego muzyka napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych poruszające słowa:

format_quote

Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację, iż po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas w dniu dzisiejszym nasz przyjaciel, muzyk, wokalista, ojciec i można powiedzieć brat — Jurek Jurowiec. Zostawiłeś po sobie ogromną pamiątkę muzyczną, wspaniałą rodzinę oraz dobro i ciepło, którymi zawsze starałeś się obdarzać naszych odbiorców i słuchaczy. Jurek, będzie nam Ciebie bardzo brakowało

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy od zatroskanych fanów zespołu, załamanych tragiczną informacją:

format_quote

Już teraz zespół As bez pana Jurka nie będzie taki sam

format_quote

Wspaniały człowiek grał na naszym weselu, zawsze uśmiechnięty takiego pamiętamy.

format_quote

Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych

format_quote

Wspaniały człowiek i muzyk. Przede wszystkim walczył uśmiechał się do końca. Takiego będę Cię Jurku pamiętał. Wyrazy współczucia dla rodziny

Muzyk zostanie pochowany 27 stycznia na cmentarzu w Dojlidach po porannej mszy w cerkwi p.w. Św. Proroka Eliasza.

Źródło: Facebook, disco-polo.info

(tseo/bs)

3 slajdy
Źródła: Fakt online
Tags:
  • jerzy jurowiec
  • disco polo
  • AS
  • nie żyje