Julia Kamińska mogła paść kolejną ofiarą oszustów, którzy wykorzystują coraz to bardziej wymyślne sposoby, aby wyłudzić pieniądze od ufnych osób. Rezolutna aktorka, znana z roli Uli Cieplak w serialu "BrzydUla", nie dała się nabrać złodziejom. Zdecydowała się nagrać wiadomość dla fanów, by ich ostrzec przed złoczyńcami!

Julia Kamińska z BrzydUli

Julia Kamińska, gwiazda serialu "BrzydUla", jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorek młodego Pokolenia w Polsce. 34-latka jest w stałym kontakcie ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 285 tysięcy osób, dzieli się zdjęciami z planu serialu czy odważnymi fotografiami. Po tym, jak prawie została okradziona zdecydowała się nagrać InstaStories z wiadomością dla swoich obserwatorów.

Julia Kamińska kontra oszuści. Gwiazda "BrzydUli" ostrzega fanów!

Julia Kamińska nagrała InStastories z przestrogą dla swoich wielbicieli, aby nie dali się nabrać osobom podszywającym się pod instytucje finansowe:

format_quote

Cześć! Właśnie odebrałam dwa telefony od panów, którzy próbowali wyłudzić moje dane podszywając się pod bank. Sugerowali, że ktoś próbował zrobić przelew z mojego konta, ale oni to bohatersko zatrzymali"

- powiedziała w krótkim filmie nagranym dla swoich fanów aktorka znana z "Brzyduli". Błyskotliwa Julia Kamińska nie pozwoliła, aby wyłudzacze danych osiągnęli swój cel.

format_quote

Nie dajcie się nabrać! To jest oszustwo. Zgłaszajcie na policję i do banku #czujność"

- zakończyła swoją krótką wiadomość Julia Kamińska i zaapelowała o wyczulenie w takich sytuacjach.

Nie tylko Julia Kamińska. Tak przestępcy próbują wykorzystać zaufanie

Naciągacze chwytają się różnych sposobów, aby zdobyć pieniądze. Wykorzystują m.in. zaufanie ludzi wobec instytucji wyłudzając dane i gotówkę "na policjanta", "na wnuczka" czy "na pana/panią z banku". W listopadzie ofiarą podobnej sytuacji padli dziadkowie Adama Zdrójkowskiego, aktora znanego z serialu "Rodzinka.pl".

Przestępcy próbują też wzbogacić się publikując zmyślone treści w internecie dotyczące gwiazd. Ofiarą internetowego oszustwa padła m.in. Ewa Drzyzga. W sieci krążył spreparowany wywiad, w którym prezenterka ma zachęcać do zakupu tabletek na odchudzanie.

Przestępcy rozwścieczyli też Magdę Gessler. Wykorzystali wizerunek restauratorki z "Kuchennych Rewolucji" do promowania kryptowalut. Gwiazda, podobnie jak inne celebrytki, zaapelowała do swoich obserwatorów w mediach społecznościowych. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

(Tseo/PAT)

(Instagram)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • oszuści
  • Julia Kamińska
  • brzydula