Kanye West zawitał do Warszawy? Takie informacje ostatnio obiegły media, gdy w sieci pojawiły się zdjęcia zamaskowanego mężczyzny, który przechadza się po Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy wychodzi ze stołecznego hotelu w centrum miasta. Postać w opinii wielu internautów do złudzenia przypominała popularnego rapera i męża Kim Kardashian. My jednak wiemy, kto za tym wszystkim stoi!

Kanye West był w Warszawie i jadł zestaw Maty?

Kanye West po wydaniu nowego albumu pod koniec sierpnia ruszył w podróż po Europie. Ekscentryczny artysta 17 października odwiedził Berlin i tamtejsze galerie sztuki (często przyjeżdża do Niemiec z uwagi na ścisłą współpracę z marką Adidas), a 18 października był widziany w jednej z restauracji McDonald's w Szwecji.

20 października w internecie pojawiło się nagranie, na którym zamaskowany mężczyzna przechadzał się po Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Fani męża Kim Kardashian byli przekonani, że to właśnie Kanye West zawitał do stolicy naszego kraju, gdyż raper w ostatnich tygodniach unika pokazywania twarzy w miejscach publicznych, przy okazji ubierając się na czarno od stóp do głów. Muzyk zresztą dokładnie w tym stylu zaprojektował stylizacje dla żony na tegoroczną Met Galę.

Zamaskowana postać została także dostrzeżona, gdy wychodziła z jednego z hoteli w centrum Warszawy. Nagranie z tego wydarzenia również pojawiło się w mediach społecznościowych:

W sieci szybko zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu kolejne relacje pokazujące Kanye Westa w Warszawie. Tylko czy światowej sławy artysta naprawdę zawitał do Polski?

Kanye West był w Warszawie i jadł zestaw Maty? Prawda jest inna

W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia, na których Kanye West zamawia zestaw Maty w McDonald's. Przypomnijmy, że młody raper ma swój specjał w sieci popularnych restauracji, który podobnie jak jego twórczość, spolaryzował odbiorców.

Kadr przestawiający Westa zamawiającego zestawy Maty jest jednak tylko pomysłowym memem, stworzonym na podstawie zdjęcia z wizyty rapera w fast foodzie w Szwecji.

Za zręczną i kreatywną mistyfikacją, którą okazała się być wizyta Kanye Westa w Warszawie, stoi internetowy twórca o pseudonimie Hightbart. Mężczyzna 21 października udostępnił na swoim kanale YouTube nagranie wideo, na którym objaśnia skomplikowany żart oraz pokazuje nagłówki mediów, wygenerowane na podstawie rzekomej wizyty amerykańskiej gwiazdy w Polce.

Kanye West jest jednym z najważniejszych artystów XXI w., a zarazem jednym z najbardziej kontrowersyjnych. Raper ma na koncie ponad 160 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich płyt, a w jego dorobku znajduje się aż 22 nagrody Grammy! Na przestrzeni kariery wywodzący się z Chicago wykonawca współpracował z gwiazdami, takimi jak m.in. Paul McCartney, Rihanna, Elton John czy Beyonce. Czy wiedzieliście, że raper ostatnio zmienił imię i nazwisko? Co myślicie o żarcie ze strony Highbarta?

(tseo/bs)

12 slajdy
Źródła: Fakt online
Tags:
  • Mata
  • kanye west
  • McDonald's