Kanye West znów zaskakuje. Słynny raper i mąż Kim Kardashian był już zmęczony swoim imieniem i nazwiskiem, więc postanowił je zmienić. Sąd w Los Angeles przychylił się do jego wniosku.

Kanye West zmienił imię i nazwisko. Mąż Kim Kardashian to po prostu Ye.

Kanye West jest jednym z najważniejszych artystów XXI w., a zarazem jednym z najbardziej kontrowersyjnych. Raper ma na koncie ponad 160 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich płyt, a w jego dorobku znajduje się aż 22 nagrody Grammy! Na przestrzeni kariery wywodzący się z Chicago wykonawca współpracował z gwiazdami, takimi jak m.in. Paul McCartney, Rihanna, Elton John czy Beyonce.

Kanye West oprócz hitowych nagrań znany jest również z licznych skandali i wybujałego ego. W 2009 roku Barack Obama nazwał rapera "dupkiem", gdy ten próbował zabrać Taylor Swift nagrodę podczas MTV VMA. Artysta w ubiegłym roku sam starał się zostać prezydentem USA, ale z mizernym skutkiem. Kilka miesięcy temu Kim Kardashian po siedmiu latach małżeństwa z raperem złożyła pozew o rozwód. Celebrytka śmiała się niedawno z z Kanye Westa w programie "Saturday Night Live":

format_quote

Wyszłam za najlepszego rapera wszech czasów. Najbogatszy czarnoskóry człowiek w Ameryce, utalentowany. To geniusz, który dał mi czwórkę niesamowitych dzieci. Szczęściu na drodze stanęła tylko jedna przeszkoda: jego osobowość

Ostatnio popularny artysta zdecydował się na niespodziewaną rewolucję. Zmienił swoje imię i nazwisko, które są doskonale znane fanom na całym świecie. Jak teraz będzie się identyfikował raper?

Kanye West zmienił imię i nazwisko. Mąż Kim Kardashian to po prostu Ye

Kanye West złożył wniosek o zmianę imienia i nazwiska do sądu w Los Angeles 24 sierpnia tego roku, a jako powód podał "względy osobiste". Serwis Pagesix poinformował, że sąd przychylił się do prośby rapera, który od tej pory będzie się nazywał po prostu: Ye.

To wieloletni pseudonim rapera, jak i skrót od jego imienia. W Biblii słowo to pojawia się jako archaiczna forma "you", czyli "ty". W 2018 roku West wydał album pt. "Ye".

Amerykańskie media spekulują, że zmiana imienia wykonawcy może być związana z rewolucją w jego życiu osobistym. West jest w trakcie rozwodu z Kim Kardashian, a para celebrytów obecnie porządkuje sprawy majątkowe.

Kim Kardashian i Kanye West pobrali się we Florencji w 2014 roku po kilku latach znajomości. Para ma czwórkę dzieci: córkę North (ur. 2013 r.), syna Sainta (ur. 2015 r.), jak i urodzonych przez wynajęte surogatki córkę Chicago (ur. 2018 r.) i syna Psalma (ur. 2019 r.). Małżeństwo od kilku miesięcy mieszka osobno.

(tseo/bs)

8 slajdów
Źródła: Fakt online
Tags:
  • kanye west
  • kim kardashian