"Kevin sam w domu" to kultowy film z Macaulay Culkinem w roli pomysłowego chłopca walczącego z niezdarnymi włamywaczami. Wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt bez oglądania przygód Kevina w telewizji. Produkcja miała swoją premierę w 1992 roku. Jaki los spotkał aktorów po niemal 30 latach? Czym się obecnie zajmują i jak wygląda ich życie prywatne?

Kevin sam w domu to kultowa filmowa produkcja

"Kevin sam w domu" z Macaulay'em Culkinem to film opowiadający historię rodziny McCallisterów z Chicago. Zapomnieli zabrać ze sobą do Francji na święta Bożego Narodzenia tytułowego Kevina. Pomysłowy chłopiec został sam w domu i musiał bronić go przed nierozgarniętymi włamywaczami.

Kevin sam w domu. Co robią dziś aktorzy kultowego filmu? Macaulay Culkin (Kevin) i Devin Ratray (Buzz) i Kieran Kyle Culkin (Fuller)

 • Macaulay Culkin (Kevin McCallister)

Macaulay Culkin urodził się 26 sierpnia 1980 roku. Rola główna w "Kevinie samym w domu", za którą dostał Nagrodę Młodych i nominację do Złotych Globów, przyniosła amerykańskiemu aktorowi sławę na całym świecie. Po udziale w telewizyjnym hicie posypały się propozycje. Culkin zagra w m.in. w filmach takich jak "Moja dziewczyna", "Tylko samotni", "Synalek" czy "Richie milioner". Twórca roli "Kevina samego w domu" współpracował także z Michaelem Jacksonem, którego dzieci, Prince i Paris, zostały jego chrześniakami.

Wkrótce w życiu Macaulay Culkina pojawiło się wiele problemów osobistych. Będąc jeszcze nastolatkiem, poślubił aktorkę Rachel Miner, która debiutowała w produkcji Woody'ego Allena. Para rozwiodła się po czterech latach małżeństwa. Na swoim koncie miał aresztowanie za posiadanie sporej ilości narkotyków oraz trzy wyroki pozbawienia wolności. W 2017 roku poznał Brendę Song na planie filmu "Changed". Para doczekała się potomka. Chłopczyk przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Dostał na imię Dakota. To hołd dla tragicznie zmarłej siostry gwiazdora filmu "Kevin sam w domu".

 • Devin Ratray (Buzz McCallister)

Starszy brat tytułowego "Kevina samego w domu" miał na imię Buzz. W jego rolę wcielił się Devin Ratray urodzony 11 stycznia 1977 roku. Aktora mogliśmy zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak "Książę i ja", "Panaceum" czy "Mozaika". W nowej wersji przygód "Home Sweet Home Alone" nie brakuje też jego postaci. Starszy brat Kevina wciela się tam w postać policjanta. W grudniu 2021 roku zagraniczne media donosiły, w tym, że odtwórca roli Buzza w filmie "Kevin sam w domu" miał dostać mandat za napaść i pobicie po kłótni ze swoją dziewczyną. Jak podaje "Us Weekly" miał próbować udusić partnerkę podczas ich wspólnego pobytu w Oklahoma City 9 grudnia 2021.

 • Kieran Kyle Culkin (Filler McCallister)

Każde z siedmiorga rodzeństwa Macaulay'a próbowało swoich sił w aktorstwie. Jego dwa lata młodszy brat Kieran Culkin w produkcji "Kevin sam w domu" zagrał kuzyna głównego bohatera, czyli Fillera McCallistera. Po sukcesie filmu pojawił się także w m.in. w takich produkcjach jak "Ojciec panny młodej", "Tylko samotni" czy "Cała ona". Jedną z jego ostatnich ról robiących ogromne wrażenie na widzach jest rola Romana Roya w serialu HBO "Sukcesja". W życiu prywatnym od 2013 roku jest mężem Jazz Charton. Para doczekała się dwójki dzieciKinsley (2019) i Kierana (2021).

Kevin sam w domu. Aktorka Catherine O'Hara wcieliła się w rolę mamy Kevina, a John Heard zagrał ojca. Jak potoczyły się ich losy?

 • Catherine O'Hara (Kate McCallister)

Odtwórczyni roli mamy głównego bohatera "Kevin sam w domu" urodziła się 4 marca 1954 roku. Kandayjsko-amerykańska aktorka już wcześniej była rozpoznawalna. Wcieliła się m.in. w postać Delii Ditz w słynnej produkcji Tima Burtona zatytułowanej "Sok z żuka". Po "Kevinie samym w domu" dostała kolejne role m.in. w serialu "Schitt's Creek". Otrzymała nagrodę Emmy dla wybitnej aktorki pierwszoplanowej. W życiu prywatnym, od 1992 roku, jest związana z kierownikiem prodykcji Bo Welchem. Para doczekała się dwóch synów. Dwa lata po ślubie urodził się Matthew, a trzy lata po nim Luke.

 • John Heard (Peter McCallister)

W rolę ojca głównego bohatera "Kevin sam w domu" wcielił się John Heard. Aktor urodził się 7 marca 1946 roku. Podobnie jak Catherine O'Hara przed zagraniem z produkcji z udziałem Macaulay Culkina miał na swoim koncie spory dorobek artystyczny. W latach 80. zagrał m.in. w filmach takich jak"Ludzie-koty", "Po godzinach", czy "Przesyłka". Za swoją rolę detektywa Vina Makazina w serialu HBO "Rodzina Soprano" dostał nominację do prestiżowej nagrody Emmy. Aktor był trzykrotnie żonaty. Miał trójkę dzieci. Jak podaje "The Sun" John Heard zmarł w lipcu 2017 roku z powodu zatrzymania akcji serca.

 • John Candy (Gus Polinski)

Aktor i komik, który odszedł kilka lat po premierze filmu "Kevin sam w domu", to John Candy. Swoją karierę w przemyśle filmowym rozpoczął pod koniec lat 70. Zagrał w takich produkcjach jak "Blues Brothers", "Kosmiczne jaja" czy "Reaggae na lodzie". John Candy zmarł na planie parodii westernu "Karawana" w 1994 roku w Meksyku. Powodem jego śmierci był zawał serca. Miał 43 lata. Zostawił swoją żonę Rosemary Margaret Hobor i dwoje dzieci.

Kevin sam w domu. Jak potoczyły się losy aktorów grających filmowych złodziej?

 • Joe Pesci (Harry)

Joe Pesci wcielający się w rolę złodzieja w filmie "Kevin sam w domu" chwilę przed premierą kultowej produkcji pojawił się w "Chłopcach z ferajny", za który zgarnął Oscara. Jest amerykańskim aktorem charakterystycznym z włoskim pochodzeniem. Na swoim koncie ma role w kinie komediowym i gangsterskim. W 2019 roku zagrał jedną z głównych ról w dramacie kryminalnym "Irlandczyk" Martina Scorcese. Produkcja z udziałem Roberta De Niro i Ala Pacino dostała aż 10 nominacji do Oscara.

Odtwórca roli złodzieja w "Kevinie samym w domu" pod koniec lat 80. wyszedł za aktorkę filmową Claudię Haro. Para rozstała się po czterech latach. Z małżeństwa Pesci ma córkę Tiffany. Przez niemal 8 lat był w związku z modelką Angie Everhart. Rozeszli się w 2008 roku.

 • Daniel Stern (Marv)

Odtwórcy ról ciamajdowatych złodziei próbujących okraść dom rodziny Callisterów poznali się na planie filmu "I'm Dancing As Fast As I Can" i od tego czasu przyjaźnią się. Bez wątpienia przyczyniło się to do sukcesu filmu "Kevin sam w domu". Postać Marva jest uważana za przełomową w karierze Daniela Sterna urodzonego 28 sierpnia 1957 roku. Na swoim koncie ma też produkcje jak "Złoto dla naiwnych", "Dla niej wszystko" czy "Hannah i jej siostry". Prywatnie jest mężem aktorki Laure Mattos, którą poślubił w 1980 roku. Para ma trójkę dzieci.

(Tseo/PAT)

("The Sun", Onet, Viva!, Wikipedia)

14 slajdy
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
 • Devin Ratray
 • Catherine O'Hara
 • FILM
 • John Candy
 • Joe Pesci
 • Kieran Culkin
 • John Heard
 • Daniel Stern
 • Kevin sam w domu
 • Macaulay Culkin