Królowa Elżbieta II (95 l.) wprost uwielbia święta Bożego Narodzenia i nie może doczekać się ich także w tym roku. W jej domu na zamku Windsor 26 listopada stanęła ogromnej wielkości choinka. Podziwiać mogą ją także zwiedzający. 95-letnia monarchini przygotowała również gratkę dla fanów royalsów. W zamku zorganizowała wystawę swoich niezwykłych kreacji.

Królowa Elżbieta II

Gigantyczna choinka stanęła w posiadłości królowej Elżbiety, czyli na zamku Windsor. Symbol świąt Bożego Narodzenia zwiedzający mogą podziwiać w sali św. Jerzego.

Królowa Elżbieta II przygotowuje się na Boże Narodzenie. Ogromna choinka w zamku Windsor

26 listopada na oficjalnym koncie Elżbiety II na Instagramie pojawiło się zdjęcie ogromnego drzewka świątecznego

format_quote

Ostatnie poprawki na mierzącej 20 stóp (ponad 6 metrów — przyp.red.) choince w sali św. Jerzego w zamku Windsor w ramach corocznej wystawy bożonarodzeniowej królewskiej kolekcji już wykonane"

- czytamy w opisie. Na fotografii widać pracowników zamku stojących na wysokich drabinach i dopieszczających wygląd świątecznego drzewka. Choinkę przystroili złotymi i czerwonymi bombkami o różnych kształtach i wielkościach. Sam czubek drzewka Elżbiety II zdobi sporej wielkości aniołek ubrany w złote wdzianko. Całość dopełniają tysiące migoczących światełek.

Choinka uświetnia wystawę kostiumów królowej Elżbiety i jej siostry Małgorzaty. Obserwatorzy życia rodziny królewskiej w sali Waterloo mogą po raz pierwszy na żywo zobaczyć m.in. kreacje arystokratek z pantomimy "Old Moher Red Riding Boos".

Jak królowa Elżbieta II będzie spędzać tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

Królowa Elżbieta II dba o to, aby w jej otoczeniu panowała świąteczna atmosfera, dlatego tak bardzo zależy jej na wystroju domu. Ma też swoje własne tradycje. Wśród nich jest m.in. samodzielne przygotowanie puddingu dla członków rodziny. Jak podaje Onet, w czasie kiedy w wielu domach lecą takie świąteczne hity jak "Kevin sam w domu", monarchini co roku z najmłodszymi członkami rodziny royalsów ogląda ulubiony film "Flash Gordon". To produkcja o superbohaterach nakręcona w latach 80., gdzie nie ma nawet słowa o świętach Bożego Narodzenia.

(Tseo/PAT)

(Onet, Instagram)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • zamek
  • Elżbieta II
  • święta
  • królowa Elżbieta II
  • królowa
  • Boże Narodzenie