Proszę państwa! Oto Sid. Sid jest leniwcem i mieszka w Orientarium w zoo Łodzi. Sid ma już parę miesięcy, ale dopiero teraz dorósł do tego, by nadać mu imię i... decyzją internautów właśnie je dostał. Pasuje do tego słodziaka? Sami oceńcie.

Leniwiec z Orientarium w zoo w Łodzi ma imię Sid

Sid urodził się w lipcu ubiegłego roku i chociaż jest już na tym świecie dobre parę miesięcy, to jednak - jak to w życiu leniwców - wszystko w Sida toczy się powolutku i bez nadmiernego pośpiechu.

Sid zaczyna nowe życie

Młody leniwiec był dotychczas pod opieką mamy i dopiero teraz zaczyna się usamodzielniać. Czyni to - jak na leniwca przystało - niespiesznie. Wciąż więc wraca do mamy i tuli się do niej, jakby nie chciał zamieniać słodkiego leniwego dzieciństwa na leniwą, leniwca dorosłość.

Leniwiec Sid dostał właśnie imię, które wybrali mu w konkursie łodzianie. Wybrali je spośród trzech - Sid, Flesz i Mapin. Imię łódzkiego leniwca nawiązuje do bohatera filmu Disneya - Epoka Lodowcowa. Czy jest podobny? Sami oceńcie:

Trzy proponowane imiona dla leniwca z Orientarium w zoo w Łodzi oczywiście nie były jedynymi, które proponowali internauci.

Łodzianie mają fantazję

Kiedy Orientarium w zoo w Łodzi ogłosiło konkurs na imię dla młodego leniwca łodzianie (i nie tylko) pokazali, że nie tylko mają fantazję, ale też dużo dystansu do siebie i swojego miasta. Nie brakowało też ukrytych pstryczków pod adresem magistrackich urzędników albo... osobistych, często dość intymnych wyznań.

Ktoś zaproponował, żeby leniwca nazwać "Zakład remontowo drogowy" - Szybkość ruchów ta sama - skomentował nawiązując do robót drogowych ciągnących się w Łodzi miesiącami, a czasem nawet latami. Były tez propozycje imion Janusz, Zygmunt, Mateusz, Lenio, lewak albo Bygus. Pani Justyna zaproponowała:

- Kuba - z twarzy (pyszczka) wygląda jak mój mąż

Tu znajdziecie wszystkie przezabawne propozycje i komentarze:

9 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • zoo w Łodzi
  • leniwiec Sid
  • Orientarium
  • leniwiec
  • zoo
  • Orientarium w Łodzi
  • SID