Księżna Meghan i książę Harry zadebiutowali na amerykańskich salonach. Po raz pierwszy, od momentu swojej przeprowadzki do USA, pojawili się na czerwonym dywanie. Wzięli udział w uroczystej gali z okazji Dnia Weterana w Nowym Jorku.

Meghan i Harry na czerwonym dywanie. To wytknęli im krytycy

Meghan i Harry wzięli udział w gali "Salute to Freedom", która 11 listopada odbyła się w muzeum Intrepid Museum w Nowym Jorku. Zorganizowano ją z okazji Dnia Weterana (tego samego dnia w Wielkiej Brytanii obchodzi się Dzień Pamięci). Uwagę fotoreporterów przykuwała w szczególności księżna, która wystąpiła w olśniewającej kreacji od Caroliny Herrery i bransoletce Cartier z kolekcji księżnej Diany.

Książę Harry nie mógł wystąpić w mundurze na gali z okazji Dnia Weterana

Harry pojawił się z Królewskim Orderem Wiktoriańskim (Knight Commander of the Royal Victorian Order) na szyi oraz medalami nadanymi przez królową Elżbietę II. Nie mógł jednak wystąpić w mundurze. Ten przywilej został mu odebrany po tym, jak postanowił odejść z dworu. Wówczas to królowa odebrała mu także honorowe tytuły wojskowe, które otrzymał za 10 lat służby wojskowej.

Harry został poproszony przez organizatorów gali o wręczenie nagród Intrepid wojskowym, weteranom oraz członkom ich rodzin. Podczas gali zebrano pieniądze na program edukacyjny Intrepid dla studentów oraz środki na programy wsparcia dla weteranów.

Meghan i Harry na czerwonym dywanie. To im wytknięto

Na gali był obecny także Jon Bon Jovi, który dostał nagrodę za pracę w swojej fundacji w kategorii Intrepid Lifetime Achievement.

Jak podaje "People" jeden z reporterów zaczepił Meghan na czerwonym dywanie i zapytał, czy jest dumna z męża. — Zawsze jestem dumna z mojego męża—odparła.

Internauci w swoich komentarzach zwracają uwagę na pewien dysonans dotyczący deklaracji Harry'ego i Meghan. "A mówili, że pragną prywatności" - zauważyła jedna z osób.

Rzeczywiście, para twierdziła, że ich "ucieczka" z dworu, była spowodowana chęcią życia z dala od blasku fleszy. Przekonywali, że życie, które chcą wieść, nie byłoby możliwe w Wielkiej Brytanii. Czyżby zainteresowanie mediów przestało im przeszkadzać? (Tseo/hs)

6 slajdów
Źródła: Fakt online
Tags:
  • książę Harry
  • Meghan Markle