Kuba Wojewódzki w wywiadzie radiowym nazwał stary samochód Agaty Kuleszy "autem z zespołem Downa". Stand-uperka Ola Petrus, która jest osobą niskorosłą, ostro skrytykowała w mediach społecznościowych prezentera. "Pana medialny czas się skończy" - podsumowała artystka.

Stand-uperka Ola Petrus ostro do Kuby Wojewódzkiego.

Agata Kulesza w poniedziałek 18 października była gościem programu radiowego "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski". Podczas audycji poruszono temat luksusowego Porsche Boxter, które aktorka oddała na cele charytatywne po tym, jak wygrała 8. edycję "Tańca z gwiazdami". Wojewódzki wykorzystał moment, aby pogadać z aktorką o samochodach. Rozmowa zeszła na stare auto Agaty Kuleszy, a w pewnym momencie prezenter pokusił się o wyjątkowo nietaktowny i prymitywny żart:

format_quote

To jest auto z zespołem Downa, no pewnie, no

Celebryta wykazał się nie lada hipokryzją, gdyż kilka miesięcy wcześniej w swoim talk-show w TVN rozmawiał z uczestnikami programu „Down the Road” i jego prowadzącym Przemysławem Kossakowskim. Wtedy mówił na antenie, że tego typu określenia powinny wylecieć z języka potocznego:

format_quote

Powiem teraz - wybaczcie, że użyję tego zwrotu - że termin „ty Downie” albo że „ktoś jest zdowniony”, „jeździ zdownionym samochodem” - w polskim języku na ulicy się słyszy. Dokuczają wam ludzie?

Rozgłośnia radiowa przeprosiła w mediach społecznościowych za słowa Kuby Wojewódzkiego i zdecydowała, że usunie newralgiczny fragment z wywiadu z Agatą Kuleszą:

format_quote

Ubolewamy, że charakter audycji, wielowątkowej rozmowy, sprawił, że prowadzący w swoich żartach posunęli się tym razem o krok za daleko. Postanowiliśmy, że usuniemy ten fragment rozmowy

Stand-uperka Ola Petrus, która jest osobą niskorosłą, ostro skrytykowała w mediach społecznościowych prezentera. Co napisała?

Ola Petrus wyjaśnia Kubę Wojewódzkiego: pana medialny czas się kończy

Ola Petrus to popularna komiczka, która w przeszłości zaliczyła występ w "Mam talent". Gwiazda udostępniła w mediach społecznościowych wpis, w którym odniosła się do zachowania Kuby Wojewódzkiego w trakcie wywiadu z Agatą Kuleszą:

format_quote

Proszę sobie wyobrazić, że zbiór cech które składają się na Pana wygląd czy zachowanie jest chorobą. Jest czymś postrzeganym przez społeczeństwo jako słabość, jako coś gorszego, niższej wartości. Nazywa się to chorobą Kuby Wojewódzkiego. Rodzice boją się aby tylko ich dziecko nie urodziło się z Wojewódzkim. W mediach mamy mnóstwo użalających się artykułów o tym jak ciężko się żyje z Wojewódzkim. Dzieci biegają po podwórkach i najgorszą obelgą jaką mogą w siebie cisnąć to "Ty Wojewódzki!". I nie ma Pan na to kompletnie wpływu, nie może nic zmienić, a jednak stał się Pan synonimem czegoś najgorszego. Puentą słabych żartów

Ola Petrus kontynuowała obrazowe porównanie:

format_quote

I nawet jeśli jakiś celebryta zrobi program w którym ludzie z chorobą Wojewódzkiego pokazują jak normalnie i dobrze żyją, to kolega tego celebryty za chwilę chcąc pocisnąć komuś użyje nazwy Pana choroby. Wyobraża Pan sobie jak to jest funkcjonować gdy ludzie piszą w sieci "Gdy moje dziecko urodziło się z Wojewódzkim, życie mi się zawaliło."? I jakie to uczucie gdy dla Pana to po prostu cecha, coś co jest z Panem od urodzenia, a dla innych to epitet.

Na koniec stand-uperka zauważyła, że celebryta nie jest zdolny do tego typu empatii, gdyż nie ma w sobie za grosz pokory:

format_quote

Nie wyobrazi Pan sobie tego. Bo do tego trzeba odrobiny pokory. I umiejętności postawienia się po tej drugiej stronie. Świat się zmienia na szczęście. W dzieciństwie moich rodziców noszenie okularów było powodem drwin. Obecnie to element garderoby. Wierzę, że kiedyś inność czy choroba będą po prostu cechami które nas odróżniają, ale nie definiują naszej wartości. Pan jest niestety tym hamulcem który spowalnia tę zmianę. Ale na szczęście kiedyś i Pana medialny czas się skończy. A Pana imię i nazwisko będzie synonimem prostactwa i okrucieństwa

Co myślicie o powyższej krytyce wymierzonej w Kubę Wojewódzkiego? Czy wiedzieliście, że prezenter będzie musiał obejść się bez "Wodzianek" w swoim talk-show?

(tseo/bs)

6 slajdów
Źródła: Fakt online
Tags:
  • ola petrus
  • Kuba Wojewódzki