Paulina Młynarska w swoich mediach społecznościowych często zabiera głos w ważnych sprawach. W swoim wpisie nie przebiera w słowach wypowiadając się o "rejestrze ciąż". Dziennikarka napisała, że jeszcze przed czarnymi marszami, razem z innymi osobami podczas manif, krzyczała o tym, że tak się stanie. Zaapelowała do kobiet, aby zastanowiły się, "czy w ogóle chcą być matkami w Polsce".

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska jest kolejną znaną osobą, która wypowiedziała się w sprawie "rejestru ciąż". To potoczna nazwa projektu nowelizacji rozporządzenia o Systemie Informacji Medyczne. Mają trafiać do niego informacje o ciąży pacjentki, a dostęp do nich mają mieć wszystkie placówki medyczne. Internauci w mediach społecznościowych porównują ten pomysł do książki "Opowieść podręcznej" Margaret Atwood. To antyutopijna powieść, na której podstawie powstał serial HBO, opowiadająca o kobietach zmuszanych do rodzenia jak największej liczby dzieci.

Swój głos, w sprawie "rejestru ciąż", w środę 24 listopada zabrała prezenterka TVN Kinga Rusin. Zażądała natychmiastowego wycofania się z tego pomysłu i wyliczyła, co po wejściu tej idei w życie, może spotkać kobiety.

"Rejestr ciąż". Paulina Młynarska apeluje do Polek

Paulina Młynarska na Facebooku opublikowała post, w który skierowała do dziewczyn i kobiet żyjących w Polsce. Napisała, że "każda osoba, która ma odrobinę oleju w głowie i zna, choć podstawowe fakty z historii prześladowań kobiet przez katolickich fanatyków, wiedziała, że to do tego zmierza". Dziennikarka wyjaśniła, że zaczęto od "stopniowego ograniczenia wolności kobiet", a skończy się na "całkowitym przejęciu kontroli".

Młynarska zaapelowała do kobiet, które nie chcą mieć dzieci, aby zadbały o swoją antykoncepcję i miały w domu "pigułkę po". Poradziła, aby upewniły się, że wybrane przez nie środki zapobiegania niechcianej ciąży są skuteczne. Podkreśliła też, aby "pilnować ich z żelazną konsekwencją" i mieć świadomość, że dostęp do antykoncepcji "zostanie wkrótce ograniczony".

format_quote

Przeprowadź na ten temat bardzo poważną rozmowę ze swoim partnerem (bądź partnerami) seksualnym. Uświadom mu, że Twoje ciało zostało zawłaszczone przez państwo i nie ma mowy o żadnych, ryzykownych z punktu widzenia zajścia w ciążę, sytuacjach w waszym łóżku. Zaraz będzie tu komentował legion urażonych panów, którzy lubią przedstawiać siebie jako wzór etycznego postępowania, a kiedy przychodzi co do czego, podczas seksu jakoś nie pamiętają, że każdy stosunek bez zabezpieczenia, także przerywany, może kobiecie odmienić życie na zawsze. Wiemy jak to jest. Jako kobieta to ty zapłacisz największą cenę za nieplanowaną ciążę. Nigdy o tym nie zapominaj"

- napisała we wpisie skierowanym do Polek Paulina Młynarska. Dodała również, że za planowaną ciążę, kiedy pojawią się komplikację, być może zapłaci nawet "cenę życia".

format_quote

Nie wierzę, że to piszę, a zarazem wiedziałam, że to napiszę: dziewczyno, kobieto, zastanów się najbardziej serio jak to możliwe, czy w ogóle chcesz być matką w Polsce. To już nie jest kraj, w którym kobieta może liczyć na cywilizowane, europejskie standardy opieki zdrowotnej. To się pewnie za jakiś czas odmieni, ale dla Ciebie może wtedy być o wiele za późno. Dbaj o siebie. Masz tylko jedno życie"

- zakończyła swój wpis w mediach społecznościowych.

(Tseo/PAT)

(Facebook/Instagram)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • paulina młynarska
  • ciąża
  • rejestr