RAS START ME UP to pierwszy program akceleracyjny w Rignier Axel Springer Polska. Nabór innowacyjnych firm skupiony jest wokół trzech obszarów: metaverse, finansów i nieruchomości oraz e-commerce. Do współpracy zostaną zaproszone startupy gotowe do komercjalizacji produktu B2B lub przeprowadzenia szerokich testów konsumenckich B2C. Nabór do programu RAS START ME UP zakończy się w drugiej połowie października.

– Postanowiliśmy stworzyć program RAS START ME UP, aby móc tworzyć jeszcze lepsze pole do współpracy z młodymi spółkami technologicznymi – mówi Jovan Protic COO Ringier Axel Springer Polska.

Pierwsza edycja programu jest poświęcona startupom, które pracują nad rozwiązaniami dla mediów, metaverse, fintech, nieruchomości oraz e-commerce i wpisują się strategię rozwoju usług Ringier Axel Springer Polska. W RAS START ME UP mogą wziąć udział startupy, które są gotowe do testów pilotażowych lub komercjalizacji swoich rozwiązań i widzą potencjał współpracy technologicznej, reklamowej lub produktowej z markami z portfolio RAS.

- Od lat działamy ze startupami, a najlepszym potwierdzeniem tego, jak nam się to udaje są inwestycje w JakDojade, Lendi czy NoFlulffJobs. Te współprace udowodniły nam, jak duży potencjał drzemie w startupach. Dlatego postanowiliśmy stworzyć program RAS START ME UP, aby móc tworzyć jeszcze lepsze pole do współpracy z młodymi spółkami technologicznymi – mówi Jovan Protic COO Ringier Axel Springer Polska.

Program ma posłużyć usystematyzowaniu i poszerzeniu zakresu współpracy Ringier Axel Springer Polska z młodymi innowacyjnymi firmami. Wydawca szuka nowatorskich rozwiązań i produktów, które przełożą się na zaangażowanie użytkowników i poszerzenie oferty b2b.

Dla startupów jest to szansa na nawiązanie partnerstwa biznesowego z jedną z największych firm medialnych w Polsce. Startupy, które zgłoszą się do programu akceleracyjnego mogą liczyć na sześć miesięcy intensywnej współpracy nad rozwojem ich rozwiązania wspólnie z mentorami RAS, a także na dopracowanie modelu biznesowego i pilotaże na szeroką skalę, komercjalizację rozwiązań w partnerstwie z markami z portfolio wydawcy oraz inwestycję przez partnerski fundusz VC APX.

Nabór projektów odbywa się poprzez stronę https://www.ringieraxelspringer.pl/start-me-up/ i potrwa do 23 października 2022 r.

Źródła: Forbes.pl (Grupa Onet)
Tags:
  • RASP
  • Ras Start Me Up
  • startup technologiczny