George Brooksbank, teść księżniczki Eugenii (31 l.) z Wielkiej Brytanii, nie żyje. Ojciec jej męża Jacka Boroksbanka odszedł w wieku 72 lat na kilka dni przed chrzcinami 8-miesięcznego syna pary Augusta. Magazyn "People" donosi, że "chorował od jakiegoś czasu" po zeszłorocznej walce związanej z koronawirusem.

Księżniczka Eugenia z mężem Jackiem

Księżniczka Eugenia wraz ze swoim mężem Jackiem Brooksbankiem ochrzciła w niedzielę synka Augusta Philipa Hawke. Podczas ceremonii obecna była królowa Elżbieta II, która zbuntowała się wobec zaleceń medyków każących jej odpoczywać. Tego niezwykle ważnego dnia zabrakło George'a Brooksbanka. Portale plotkarskie zza granicy donoszą, że 72-latek nie doczekał chrztu swojego wnuka i zmarł na kilka dni przed nim.

W poniedziałek m.in. księżniczka Beatrycze, siostra Eugenii, potwierdziła informację o śmierci George'a Brooksbanka. Na Instagramie opublikowała post, gdzie złożyła kondolencje. Wyznała, że jest myślami z rodziną i modli się za nich.

format_quote

Szczególnie podziwiam Jacka i księżniczkę Eugenię za to, że wczoraj byli dzielni podczas chrzcin Augusta. Ceremonia była zaplanowana z wyprzedzeniem"

- napisała na Instagramie arystokratka.

Żałoba w rodzinie królewskiej. George Brooksbank nie żyje. Teść księżniczki Eugenii w pięknych słowach dziękował medykom za opiekę w szpitalu

Jak podaje magazyn "People" rodzina księżniczki Eugenii od dłuższego czasu była "przygotowana na najgorsze". George Brooksbank w 2020 roku zachorował na koronawirusa. Spędził pięć tygodni pod respiratorem walcząc o zdrowie i życie. Gdy wyszedł ze szpitala, w rozmowie z "The Telegraph", nie krył wdzięczności wobec medyków, którzy nim się opiekowali:

format_quote

Sposób, w jaki zostałem potraktowany, był niesamowity. Nie spotkałem się w szpitalu z wielkimi problemami i w żadnym momencie nie miałem poczucia braku lekarzy lub pielęgniarek. Nie odczułem, że byli przytłoczeni. Z pewnością zawdzięczam im życie"

- podkreślał George Brooksbank. W czerwcu 2020 roku, w mediach społecznościowych, głos w tej sprawie zabrała też księżniczka Eugenia. W imieniu królewskiej rodziny publicznie podziękowała lekarzom. 31-latka podkreślała, że jest "wdzięczna za przywrócenie go do rodziny".

(Tseo/PAT)

(The Telegraph, People, Instagram)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Śmierć
  • Jack Brooksbank
  • rodzina królewska
  • księżniczka Eugenia
  • Wielka Brytania