Szokujące słowa jednego z byłych królewskich ochroniarzy księżnej Diany i księcia Karola. Jego zdaniem to matka Williama i Harry'ego miała "zbłądzić jako pierwsza" i zdradzić swojego wybranka po ślubie. Swoich zdrad z Kamilą Parker Bowles syn królowej Elżbiety II miał się zacząć dopuszczać, kiedy odkrył, że Diana romansuje z innym oficerem ochrony.

Księżna Diana

Księżna Diana, zdaniem ochroniarza Allana Petersa, który pracował dla niej i księcia Karola przez niemal 10 lat, jako pierwsza zaczęła zdradzać. Jak podaje "Daily Mail" następca tronu Wielkiej Brytanii miał romansować z Kamilą Parker po tym, gdy dowiedział się o jej relacji z innym oficerem ochrony Barrym Mannakee. To właśnie wcześniej wspomniany pracownik rodziny królewskiej miał poinformować o wszystkim księcia Karola.

Księżna Diana jako pierwsza zdradziła księcia Karola? Tak twierdzi były doradca!

Romans księżnej Diany z Mannakee miał się rozpocząć w 1985 roku podczas wspólnej wyprawy na ryby z księciem Karolem do szkockiego Balmoral. To właśnie po jednej z sytuacji Barry stał się jedną z najbardziej zaufanych osób Lady Di. Mannakee znał jej najmroczniejsze sekrety, a niektórzy twierdzą nawet, że "był jej miłością życia".

format_quote

Kiedy Diana ponuro patrzyła na swojego męża przy jego ulubionym zajęciu, jakim było wędkowanie, niechcący wbiła w powiekę haczyk na łososia. Wezwana została ochrona, aby zabrać ją z powrotem do domu w celu uzyskania pomocy medycznej. To Mannakee prowadził samochód. Mannakee, a nie jej mąż, był tym, który ją pocieszał"

- w książce "Kroniki Diany" pisała Tina Brown.

Zdaniem ochroniarza Petersa znajomość Karola i Kamili miała się odnowić rok później. Ochroniarz mówił w rozmowie z CNN, że o sprawie romansu postanowił porozmawiać z księżną Dianą. Przez 20 minut miała zaprzeczać jego podejrzeniom, ale wkrótce miało stać się jasne, że coś łączy ją i 37-letniego wówczas mężczyznę.

Swoimi ustaleniami podzielił się z księciem Karolem. Syn Elżbiety II miał go zagadać i zapytać się, dlaczego księżna zachowuje się tak nieswojo. Okazało się, że to sama Diana powiedziała Karolowi, że denerwuje ją powrót do munduru Barry'ego. W rozmowie z ochroniarzem stwierdził, że jeśli taki jest powód to Mannakee może zostać. Peters stwierdził wtedy, że w takim razie sam odejdzie, co wyraźnie zdenerwowało następcę tronu Wielkiej Brytanii. W rozmowie z CNN Allan Peters ocenił, że "nikt nie był złoczyńcą".

format_quote

Moim zdaniem każde z nich jest ofiarą. Karol był pod bardzo dużą presją konieczności ożenienia się, ale ona również padła ofiarą tego wszystkiego"

- zaznaczył w dokumencie Allan Peters.

Tajemnicza śmierć ochroniarza księżnej Diany

Ochroniarz, z którym zdradzać arystokratę miała Diana, zmarł w wypadku drogowym 22 maja 1987 roku. 39-latek miał być potrącony przez nastoletniego kierowcę w fordzie fieście, gdy jechał na swoim motocyklu.

Na początku lat 90. w jednym z wywiadów Spencer wyznała, że "była mocno zakochana w kimś, kto pracował w tym środowisku". W rozmowie z Peterem Settelenem powiedziała, że wiadomość dotarła do niej, gdy była na festiwalu w Cannes. Lady Di podkreślała, że jej zdaniem został zabity.

(Tseo/PAT)

("Daily Mail", CNN)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • romans
  • książę Karol
  • Kamila Parker
  • księżna Diana
  • zdrada