To był prawdziwy koszmar. Alicia Witt, amerykańska aktorka i piosenkarka, nie mogła skontaktować się ze swoimi rodzicami. Poprosiła krewnego o sprawdzenie co się z nimi dzieje. Oboje znaleziono martwych w ich domu. Przyczyna ich śmierci jeszcze nie jest znana. Na miejscu nie było żadnych śladów przestępstwa.

Alicia Witt - amerykańska aktorka. Znaleziono jej rodziców martwych w ich domu.

46-letnia obecnie Alicia Witt była uważana za cudowne dziecko - w wieku 2 lat już mówiła, a jako 4-latka nauczyła się czytać. Rok później wystąpiła w reality show "That's Incredible!", a karierę aktorską rozpoczęła, gdy miała 9 lat. David Lynch obsadził ją w roli Alii w swojej ekranizacji "Diuny" z 1984 roku. Od dziecka uczyła się też grać na pianinie. Witt wychowywała się w Worcester w stanie Massachusetts, gdzie jej rodzice byli nauczycielami. Tam też zmarli w niewyjaśnionych okolicznościach.

Alicia Witt. Jej rodziców znaleziono martwych

Gdy rodzice nie odbierali telefonów, zaniepokojona Alicia Witt poprosiła mieszkającego w pobliżu kuzyna, aby sprawdził co się z nimi dzieje. Kuzyn, nie mogąc dostać się do ich domu, wezwał policję. Funkcjonariusze znaleźli parę martwą. W domu nie było żadnych śladów, wskazujących na przyczynę ich śmierci. Robert Witt miał 87, a jego żona Diane 75 lat.

Straż pożarna odwiedziła dom Roberta i Diane, aby sprawdzić jakość powietrza, ale nie znalazła żadnych dowodów na obecność tlenku węgla lub innych niebezpiecznych gazów. Policja potwierdziła, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pary, aby ustalić przyczynę ich śmierci.

format_quote

Proszę o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie, w którym oddajemy się żałobie i zastanowić się nad przebiegiem wydarzeń

- napisała Alicia Witt w oświadczeniu. Aktorka ma też młodszego brata Iana, który podobnie jak ona w dzieciństwie interesował się muzyką i aktorstwem, ostatecznie jednak aktorem ani piosenkarzem nie został.

Alicia Witt - kariera

Rola "świętej Alii od noża" w "Diunie" otworzyła przed Witt drzwi do wielkiej kariery, ale następnych dziesięć lat poświęciła na zdobycie wykształcenia. Mimo że stała się dziecięcą gwiazdą, jej rodzina borykała się z problemami finansowymi. Matka Alicii była nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, a ojciec nauczycielem przedmiotów ścisłych i fotografem.

Rodzice bardzo wspierali artystyczne ambicje córki. Z osobą Diane Witt wiąże się pewna ciekawostka - w latach 1988 - 1996 matka aktorki dzierżyła rekord Guinnessa w kategorii najdłuższych włosów.

Kariera Alicii rozwinęła się w latach 90. David Lynch nie zapomniał o niej i obsadził ją w legendarnym serialu "Twin Peaks" w roli Gersten Hayward, którą stworzył podobno specjalnie dla Witt.

Od tego czasu pracowała z gwiazdami takiego formatu jak Peter i Bridget Fonda, Quentin Tarantino, Richard Dreyfuss, James Gandolfini, John Waters, Tom Cruise oraz Hugh Grant i Sandra Bullock. Zagrała m.in. w dramacie psychologicznym "Vanilla Sky" (2001), dreszczowcu "88 minut" (2008), muzycznym dramacie "Symfonia życia" (1995) oraz horrorze "Ulice strachu" (1998).

/PW/

Źródło: dailystar.co.uk/usmagazine.com

Przeczytaj także:

2 slajdy
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Alicia Witt
  • Śmierć
  • aktorka
  • dom
  • rodzice