Serwis o nowinkach technologicznych i grach, newsy, rankingi, poradniki i recenzje
Technologia
Niezbędnik dla firm: najlepsze programy CRM do zarządzania relacjami z klientami
Relacje między klientem a firmą wpływają nie tylko na jakość usług świadczonych przez dane przedsiębiorstwo, ale także na reputację oraz wyniki finansowe. Jeśli prowadzimy własny biznes, przyda nam się narzędzie, które pomoże odpowiednio zarządzać procesami w działach marketingu i sprzedaży. Poniżej prezentujemy najlepsze programy CRM, które sprostają temu zadaniu.
Technologia
Kurs programowania. Technologie internetowe od podstaw cz. 5. Gotowe elementy na stronach internetowych
Na swoich stronach internetowych można umieszczać gotowe elementy od zewnętrznych dostawców jak mapy czy filmy. Z tego rozdziału dowiemy się, jak to robić.
Technologia
Poradnik bezpiecznego grzybiarza. Aplikacje, porady i mapa w jednym miejscu
Grzybobranie w Polsce to niezwykle popularne zajęcie wśród osób z praktycznie wszystkich grup wiekowych. To nie tylko łatwy sposób na zażycie świeżego powietrza, ale również możliwość znalezienia kilku smakołyków. Niestety część grzybów występujących w naszych lasach jest trująca, jednak dzięki pomocy nowoczesnej technologii łatwo można odróżnić je od tych jadalnych. Wykorzystując kilka prostych w obsłudze aplikacji można sprawić, że grzybobranie będzie zarówno bezpieczne, jak i wygodne.
Hulajnogę elektryczną, jak każdy inny pojazd można poddać modyfikacji. Ich zakres różni się w zależności od modelu, ale w przypadku popularnych modeli można zrobić wiele. Ingerencja (za pomocą programu) w sterownik pozwala zwiększyć moc i prędkość, tuning mechaniczny komfort, wrażenia wizualne i bezpieczeństwo. W tej części poradnika przeczytacie o szczegółach takich modyfikacji, dowiecie się też gdzie szukać inspiracji i porad.
Technologia
Najlepsze klawiatury biurowe i gamingowe w 2023 r. Wskazujemy, które warto kupić
Mnogość klawiatur komputerowych dostępnych na rynku może wprawić w osłupienie każdą osobę, która myśli o zakupie tego typu sprzętu. Przez to bez odpowiedniej wiedzy bardzo trudno jest wybrać model, który spełni nasze wymagania. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najlepszych klawiaturach komputerowych.
Technologia
Kurs programowania: technologie internetowe od podstaw cz. 4: Wprowadzamy JavaScript do projektu
W tej części kursu wprowadzimy do naszego bloga pierwsze interakcje z użytkownikiem poprzez skrypty JavaScript. Dowiemy się także, w jaki sposób stworzyć galerię zdjęć, którą możemy wykorzystać jako część bloga.
Technologia
Najcenniejszy skarb oceanów. Dlaczego jeszcze go nie wydobywamy?
Starając się powstrzymać stale postępujące ocieplanie się klimatu, najbogatsze kraje świata inwestują olbrzymie pieniądze w energię odnawialną oraz pojazdy elektryczne. Większość technologii pozwalających na ograniczenie emisji dwutlenku węgla wymaga jednak dużych ilości surowców, takich jak mangan, nikiel czy kobalt. Problem ich niedoborów mogłyby rozwiązać małe metalowe bryłki zalegające na oceanicznym dnie.
Technologia
Kurs. Excel w pigułce cz.5.
Jak zrobić wykresy w Excelu?
Często tworzone przez nas arkusze składają się z dziesiątek tabel i setek wierszy, w których trudno zauważyć różnego rodzaju zależności, a tym bardziej w klarowny sposób przedstawić takie dane podczas prezentacji. Dlatego warto nauczyć się korzystać z narzędzia, które to ułatwi. W tym materiale pokażemy, jak zrobić wykresy, które będą funkcjonalne i przejrzyste.
Technologia
Kurs programowania. Technologie internetowe od podstaw cz. 3. Własna gra przeglądarkowa
Kolejna część kursu pokazuje JavaScript z nieco innej strony. Tym razem nie będziemy uatrakcyjniać witryny internetowej, ale napiszemy grę w języku JavaScript.
Technologia
Dziś na niebie pojawi się Superksiężyc. Jak go fotografować?
Już dziś na niebie ponownie pojawi się tzw. Superksiężyc. To fantastyczna okazja do zrobienia kilku wyjątkowych zdjęć – czy to samego Księżyca, czy też oświetlonych jego bajkowym światłem scenerii. Jednak przed wybraniem się na nocny spacer warto pamiętać o kilku radach. Oto jak fotografować Superksiężyc i ogólnie jak zrobić dobre zdjęcie Księżyca.
Technologia
Kurs. Excel w pigułce cz. 3. Sortowanie i formatowanie danych
tej części kursu poznamy sposoby na sortowanie i formatowanie danych. Dzięki temu nawet przy dużej ilości danych będziemy mogli szybko się wśród nich zorientować i odczytać potrzebne nam wartości.
Technologia
Kurs programowania. Technologie internetowe od podstaw cz. 2. Jak stworzyć stronę z własnym blogiem
Z tej części kursu dowiemy się, jak krok po kroku napisać prostą stronę internetową, na której można umieszczać wpisy. Będzie to nasz blog.
Technologia
Wirtualizacja: budowa i konfiguracja serwera Proxmox. Maszyny i kontenery. Kurs cz. 4
W tej część kursu zbudujemy serwer, którego zadaniem będzie hostowanie wirtualnych maszyn. Posłuży on nam do ich uruchamiania oraz pozwoli nimi zarządzać. Odpowiemy sobie również na pytanie: czym są kontenery? Jakie korzyści daje ta technologia? Nie obędzie się bez zestawienia jej z tradycyjną wirtualizacją.
Technologia
Kurs programowania. Technologie internetowe od podstaw cz. 1. To warto wiedzieć
Świat z biegiem czasu przenosi się do internetu. Dotyczy to zarówno pracy, jak i rozrywki i jest związane ze wzrostem możliwości stron internetowych. Dziś są one pełnoprawnymi aplikacjami o wielu funkcjach, a nie tylko miejscem publikowania informacji. Z tego kursu dowiemy się, jak powstają, i nauczymy się je tworzyć.
Technologia
"Testoviron" obchodzi dziś urodziny. To legenda polskiego YouTube'a i Wykopu
Testoviron to postać, której pokolenie "początków polskiego YouTube'a" nie może nie znać. Legenda trollingu, grając na najprostszych polskich instynktach przeszła do historii naszej sieci, a teraz obchodzi swoje urodziny.
Technologia
Gramofony w XXI wieku. Co oferują nowoczesne modele? Dlaczego winyl jest nadal tak popularny?
Od kilku lat płyty winylowe przeżywają renesans. Z krawędzi egzystencji trafiły nawet do popularnych dyskontów, a gramofony - tak klasyczne, jak i nowoczesne - cieszą się dużą popularnością. Jak dziś wygląda świat czarnej płyty?
Technologia
Wirtualizacja: wirtualizacja sieci komputerowej. Krok po kroku. Kurs cz. 3
Kolejna część kursu dotyczącego wirtualizacji, za sobą mamy już charakterystykę środowiska i narzędzi oraz konwersję maszyny fizycznej na wirtualną, czas na wirtualizację sieci komputerowej. Wykorzystamy do tego narzędzie GNS3. Zapraszamy do kolejnej części praktycznego kursu z przykładami.
Technologia
Czy telewizory nas szpiegują? Wiedzą o tobie więcej, niż myślisz
Używając sprzętu elektronicznego podpiętego do sieci, zwykle zgadzamy się na to, by zbierał o nas informacje. Tak jest również z telewizorami, szczególnie najnowszymi, wyposażonymi w systemy smart TV. Wielu użytkowników może być zdziwionych ilością danych, które zbierają takie urządzenia. Niestety często sami wyrażamy na to zgodę, nie zdając sobie sprawy, co tak naprawdę oznaczają prezentowane nam regulacje.
Technologia
Lepszy dźwięk z telewizora? Jak tanio odmienić oblicze dźwięku podczas filmowych seansów
Moda na soundbary trwa w najlepsze! To jednak dodatkowy wydatek. Czy rzeczywiście potrzebujemy takiego urządzenia? Czy da się w jakiś tani sposób poprawić dźwięk z telewizora? A może od soundbara lepsze będą głośniki? Czasem, by uzyskać lepszy dźwięk z telewizora, wystarczy zmienić ustawienia w nim! Co i jak zrobić, aby dźwięk z telewizora był lepszy, jakie urządzenia wybrać, aby było tanio, a lepiej? Sprawdźcie i skonfrontujcie to z tym, co macie w swoim salonie.
Technologia
Kurs. Excel w pigułce cz. 1. Wprowadzenie do Excela
Ta część kursu zbiera razem najważniejsze informacje na temat Excela – to przypomnienie dla osób znających już ten program i ułatwienie dla początkujących.
Technologia
Wygodna praca z laptopem – to możliwe. Wybór stacji dokującej i miejsca pracy. Poradnik
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Szczególną popularnością cieszą się jednak nie tradycyjne stacjonarki, ale laptopy – szczególnie te lekkie i w gruncie rzeczy trudno się temu dziwić. Można przecież zabrać je ze sobą niemal wszędzie, są wydajne i naprawdę funkcjonalne. Trzeba jednak pamiętać, że do komfortowej pracy z nimi samo biurko i krzesło może nie wystarczyć. Jak zapewnić sobie komfort w trakcie użytkowania tego typu urządzenia? Odpowiadamy.
Technologia
Wyjeżdżasz na wakacje? Zobacz czy możesz zabrać rejestrator samochodowy. Przepisy, możliwości, najlepsze modele
Rejestratory samochodowe, zwane też wideorejestratorami czy też, bardziej potocznie – "kamerkami" w samochodach – są coraz częściej spotykanym, dodatkowym elementem wyposażenia aut. W większości przypadków to sami właściciele dbają o zakup stosownego urządzenia. Do czego możemy wykorzystać takie urządzenie poza oczywistą wideorejestracją naszej jazdy? Jakie urządzenia są na rynku? Jak są wyposażone? Jak w ogóle działa taki sprzęt? Jakiego zasilania wymaga rejestrator samochodowy? Czy jest legalny? Bardzo wiele pytań – nasz raport wyjaśni wątpliwości dotyczące tego typu sprzętu.
Technologia
Kalibracja monitora. Jak przeprowadzić, co można zyskać, jakie są alternatywy
Czy warto wykonywać kalibrację monitora, czy ekranu laptopa? Co w ogóle daje kalibracja? W jaki sposób można ją przeprowadzić? W naszym poradniku prezentujemy jeden z najprostszych sposobów kalibracji ekranu komputera domowego.
Technologia
Tworzymy sieć domową. Lepszy internet w każdym pokoju - krok po kroku
Nieważne, czy w dużym domu, czy w mieszkaniu w bloku – wszędzie potrzebujemy dostępu do internetu. Aby sieć działała szybko i stabilnie, trzeba ją zaprojektować i wykonać. Przeczytajmy, jak to zrobić.
Technologia
Media streamingowe to pułapka, i to nie tylko dla portfela
Tytuł nie jest krzykliwy. Nie chodzi o nabijanie klików, to nie clickbait. Nikogo nie zamierzamy straszyć, by wcisnąć wam później "maść na wszystko". Jedyne co chcemy osiągnąć, to uświadomić Was. Z pozoru niewinna konsumpcja treści strumieniowych online może okazać się wstępem to ciężkiego uzależnienia, drenującego konsumentów z… nie, nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim z jedynego nieodnawialnego zasobu, jakim dysponują: ich życia.
Technologia
Google pomoże ci w zaplanowaniu wakacji. Sprytne narzędzia dla turystów
Nerwy podczas wakacyjnego wyjazdu to ostatnie czego byśmy sobie życzyli. W znacznym stopniu możemy ich uniknąć, odpowiednio planując nasz urlop, czy wymarzoną wakacyjną wyprawę. Skorzystaj z proponowanych przez nas ułatwień w planowaniu urlopu, a szanse, że będzie on udany, na pewno wzrosną.
Technologia
Muzyka z internetu na domowym sprzęcie audio, czyli lepsze brzmienie Spotify, Tidala czy Deezera
Pod koniec zeszłego wieku w roli idealnego nośnika muzyki w naszych domach królowała płyta CD. Jedynie osoby oczekujące najwyższej dostępnej jakości dźwięku sięgały po zawierające dźwięk zapisany w wysokiej rozdzielczości krążki z logo SACD lub DVD-Audio. Dziś praktycznie zapomnieliśmy już o wszystkich tych trzech typach płyt, a w roli fizycznego nośnika do łask powraca nieśmiało czarny krążek, czyli płyty winylowej. Na co dzień, szczególnie w drodze korzystamy natomiast przede wszystkim z muzycznej oferty serwisów streamingowych. Zobaczmy, jak nasze ulubione playlisty odtwarzać na domowym sprzęcie audio? Jest na to bowiem kilka sposobów.
Technologia
Znając te triki, już nigdy nie wrócisz do zwykłej pracy przy komputerze
Skróty klawiszowe pozwalają w błyskawiczny sposób uruchomić aplikację lub aktywować przydatną funkcję w systemie Windows i wielu popularnych programach. Warto z nich korzystać, bo znacząco usprawniają i przyspieszają pracę. Przyjrzyjmy się zestawieniu najbardziej przydatnych skrótów Windows. Dzięki ich znajomości unikniecie często wielokrotnego klikania myszką.
Technologia
Wirtualizacja: konwersja maszyny fizycznej na wirtualną. Kurs cz. 2
Po lekturze pierwszej części kursu wiemy jakich narzędzi użyć, aby zbudować i uruchomić wirtualny komputer, czas tę wiedzę przekuć w czyn i wykorzystać ją praktycznie. W tej części przeniesiemy (przekonwertujemy) fizycznego hosta do wirtualnego świata.
Technologia
Jej kod uratował misję Apollo 11. Poznajcie Margaret Hamilton
Misja Apollo 11 miała wielu bohaterów, choć większość z nas kojarzy głównie samych astronautów. Przy okazji kolejnej rocznicy tego niezwykle ważnego wydarzenia przypominamy osobę, bez której lądowanie na Księżycu mogło nigdy nie dojść do skutku. Mowa o Margaret Hamilton, której kod uratował całą misję. Przygotowane przez Hamilton rozwiązania przyczyniły się do stworzenia dziedziny inżynierii oprogramowania, która jest powszechnie stosowana przez dzisiejszych programistów.