Znamy już wykonawcę ostatniego odcinka drogi ekspresowej S6 – mowa o fragmencie trasy pomiędzy obwodnicą Słupska a Bobrownikami. Droga ma powstać o trzy miesiące szybciej niż zakładano, a budowa wszystkich odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim wraz z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej powinna zakończyć się w 2025 r.

Budowa drogi S6 zakończy się w 2025 roku

Odcinek ekspresówki pomiędzy obwodnicą Słupska a Bobrownikami zbuduje konsorcjum firm NDI (lider), NDI Sopot oraz Limited Liability Partnership "Todini Central Asia”"(partnerzy). Firmy zaproponowały przedłużenie okresu gwarancji na wybrane elementy drogi o pięć lat i skrócenie terminu realizacji o trzy miesiące. Kiedy dokładnie pojedziemy tym odcinkiem drogi jeszcze jednak nie wiadomo, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje zakończenie budowy całej trasy za cztery lata.

Konsorcjum zacznie najpierw od zaprojektowania ostatniego 16-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6. Na trasie zaplanowano dwa węzły drogowe: w Budach i Bobrownikach. Będzie to trasa o przekroju po dwa pasy ruchu w obu kierunkach i pasy awaryjnego postoju. Koszt wykonania odcinka to blisko 540 mln złotych.

Droga S6 - aktualny stan budowy drogi

Sprawdź internetową subskrypcję „Auto Świata”

W woj. pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Dotychczas GDDKiA podpisało umowę na trzy fragmenty trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej (dwa zadania) oraz na budowę drugiej jezdni istniejącej obwodnicy Słupska.

Kolejne dwa przetargi trafiły do Krajowej Izby Odwoławczej, a rozstrzygnięty przetarg na budowę S6 między Skórowem a Leśnicami czeka na pozytywną opinię Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wiadomo już też, że w trzecim kwartale bieżącego roku ogłoszony zostanie przetargi na roboty budowlane na odcinki S6 między Koszalinem a Słupskiem.

Źródła: GDDKiA
Tags:
  • Budowa dróg ekspresowych
  • Droga S6
  • Drogi ekspresowe
  • GDDKiA
  • Drogi