W pierwszą czerwcową niedzielę niewiele brakowało, by na przejściu dla pieszych doszło do tragicznego wypadku z udziałem dziecka. Kierujący Volkswagenem Passatem z dużą prędkością wyprzedzał na przejściu i nie ustąpił pieszym. Dzięki zarejestrowaniu wykroczenia przez kamery miejscowego monitoringu policji udało się ustalić i zatrzymać sprawcę.

Groźne zdarzenie na przejściu dla pieszych

Nawet do trzech lat więzienia grozi kierowcy Passata, który w pierwszą niedzielę czerwca zdecydował się na niezwykle ryzykowny manewr (więcej informacji o zdarzeniu znajdziecie w osobnej publikacji). Z dość dużą prędkością wyprzedził samochody stojące przed przejściem dla pieszych w Rędzinach (miejscowość nieopodal Częstochowy) i nie ustąpił pierwszeństwa osobom znajdującym się na przejściu.

Niewiele wówczas brakowało, by kierujący potrącił dziecko przejeżdżające elektryczną hulajnogą po pasach. Policjanci podkreślają, że :swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Mimo założonego kasku dziecko miałoby niewielkie szanse przeżycia przy uderzeniu przez rozpędzony samochód.

Sprawdź internetową subskrypcję „Auto Świata”

Kłomnickim policjantom szczęśliwie udało się dość sprawnie namierzyć drogowego pirata. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, mężczyzna był już wcześniej karany za różne przestępstwa i wykroczenia drogowe. Do czasu postawienia zarzutów przez prokuratora kierowca pozostanie w policyjnym areszcie.

Na koniec pozostaje przypomnieć policyjny apel do wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie zapominajmy bowiem o zasadzie ograniczonego zaufania i zachowaniu wzmożonej ostrożności.

format_quote

Znajdując się na drodze, zachowajcie czujność oraz kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności.

Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że bezpiecznie przejdziecie na drugą stronę - rozejrzyjcie się kilkukrotnie i upewnijcie, że wszyscy kierowcy was dostrzegli i ustąpią wam pierwszeństwa.

Będąc na środku jezdni, rozejrzyjcie się raz jeszcze.

2 slajdy
Źródła: Auto Świat
Tags:
  • Hulajnogi
  • policja
  • Mandat
  • kierowca
  • Przejście dla pieszych
  • Ruch drogowy
  • Piesi