Nawet najnowocześniejsze samochody w końcu się starzeją, a to, co najbardziej może przeszkadzać współczesnym użytkownikom starszych aut, to brak nowoczesnych multimediów. Porsche nie ma tego problemu i oferuje nowe rozwiązania do starszych modeli.

Nowoczesne stacje multimedialne dla starszych modeli Porsche

Starsze samochody mogą być równie dobre jak te nowoczesne, a niekiedy nawet bardziej pożądane. Szczególnie jeśli są to auta stworzone przez Porsche. W zasadzie każdy samochód od tego niemieckiego producenta ma swoich wielbicieli i jest poszukiwany.

Jednak nawet dla fanów starej motoryzacji sporym mankamentem może być brak nowoczesnego radia, które jest w stanie chociażby odtworzyć muzykę przez bluetooth albo włączyć Android Auto. To w większości funkcje zarezerwowane dla nowoczesnych samochodów. Często więc powstaje dylemat: zostawić starą stację multimedialną i pogodzić się z brakami, czy zainstalować nowoczesną akcesoryjną, która może nie pasować do wnętrza?

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Porsche oferuje nowe radia wpasowujące się w stare wnętrze

Z takim dylematem nie muszą się mierzyć właściciele starszych modeli Porsche, bo sam producent ma świadomość, że jego klienci mogą chcieć mieć nowoczesne multimedia i jednocześnie pozostawić klasyczny charakter wnętrza. Teraz producent poszerza więc ofertę o stacje multimedialne dla aut z początku XXI wieku, a konkretnie dla modeli: 911 (997), Cayenne, Boxster i Cayman.

Wyjątkowość tej oferty polega na tym, że urządzenia są doskonale dopasowane do wnętrza auta, choć nie są identyczne jak te oryginalne. Przyciski są jednak prawidłowo rozmieszczone, a kolory pasują do reszty elementów. Różnicę łatwo zauważyć na przykład poprzez widoczne wejścia USB znajdujące się w urządzeniach.

Nie są to pierwsze nowoczesne urządzenia zamknięte w obudowach pasujących do lat produkcji. Już wcześniej Porsche wprowadziło do wielu modeli takie stacje, nawet dla aut z lat 60. i 70.

Nowe stacje multimedialne lada moment pojawią się w salonach, a ich koszt będzie taki, jak przystało na producenta ekskluzywnych samochodów. Cena zaczyna się od około 1500 euro (ok. 7 tys. zł).

4 slajdy
Źródła: Auto Świat
Tags:
  • Porsche 911
  • Porsche Cayman
  • Akcesoria
  • Porsche
  • Porsche Boxster
  • Porsche Cayenne
  • radio
  • Multimedia
  • ciekawe