Kiedy w 1961 roku zadebiutowało Renault 4, klienci byli bardzo zaskoczeni stylistyką jego karoserii. Jednak dzięki przedniemu napędowi i wyjątkowo praktycznemu nadwoziu auto odniosło rynkowy sukces.

Renault R4 - klasyk, który wyprzedził Golfa

Nasza znajomość rozpoczęła się pod niewiarygodnie błękitnym niebem, w powietrzu drżącym z gorąca, w surowym krajobrazie kraju byków i dzikich koni – tak pierwsze spotkanie z Renault 4 opisuje redaktor technicznego magazynu „Hobby”.

Około 200 dziennikarzy z prasy motoryzacyjnej w 1961 roku pojawiło się w południowej Francji na zaproszenie Renault. Trasy w okolicach Masywu Centralnego obejmują drogi zarówno asfaltowe, jak i żwirowe – idealne miejsce do testów nowego auta z genialnym resorowaniem. Właśnie w tej scenerii testujący sprawdzali nowy model Renault 4. Początkowo podchodzili do niego z rezerwą. Uważano, że niejeden używany samochód prezentuje się lepiej od „czwórki”. Szybko 10 z 30 testowych aut stało się dawcami części zamiennych, ponieważ pozostałe samochody stanęły z powodu usterek półosi napędowych oraz przegubów kulowych.

16 slajdów
Źródła: Auto Świat
Tags:
  • Hatchback
  • Renault