Niegdyś zauważenie policjanta w USA było dziecinnie proste. Wystarczyło bowiem wypatrzyć Forda Crown Victoria, by mieć pewność, że za kółkiem siedzi mundurowy. Mało kto chciał kupować ten typ samochodu, więc był on praktycznie zarezerwowany dla policjantów.

Chevrolet Camaro

Obecnie oparty na Explorerze Ford Police Interceptor Utility dobrze się prezentuje i świetnie wtapia w krajobraz. Ponadto istnieje bardziej zróżnicowany asortyment pojazdów policyjnych, w skład którego wchodzi prawie wszystko, od Chevroleta Bolta EV po Dodge'a Durango Pursuit.

Szeryf hrabstwa Harris korzysta natomiast z floty tak zwanych „widmowych” samochodów patrolowych. Najnowsza produkcja obejmuje pięć Chevroletów Camaro.

"Niewidzialne" Chevrolety Camaro

Jak widać na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych, Chevrolety Camaro są praktycznie nie do rozpoznania jako samochody policyjne, ponieważ mają białą obudowę z ledwo widocznymi biało-szarymi oznaczeniami „Sheriff” i „911”. Unikają również charakterystycznego paska świetlnego dla dyskretnych świateł awaryjnych, które są ledwo zauważalne, gdy nie migają.

Samochody-widmo mają pomóc zmniejszyć liczbę ofiar na drogach

Nic dziwnego, że samochody-widmo są zaprojektowane do łapania osób bezkarnie przekraczających prędkość i innych przestępców. Biuro szeryfa hrabstwa Harris przekazało, że pojazdy będą wspierać wielokierunkowe wysiłki mające na celu usunięcie niebezpiecznych kierowców z ulic, aby można było ostatecznie pozbyć się wątpliwego wyróżnienia dla regionu za posiadanie najbardziej śmiercionośnych dróg w kraju.

Źródła: Opracowanie własne/carscoops.com
Tags:
  • Chevrolet Camaro
  • USA
  • nieoznakowany radiowóz
  • radiowozy