Policjanci z Zielonej Góry ukarali mandatem karnym w wys. 1000 zł oraz przyznali 20 punktów karnych kierującemu, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak film obrazujący całą sytuację trafił do sieci.

Policja

Jak poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, w środę w mediach społecznościowych pojawił się film z kamery samochodowej. Widać na nim, jak kierujący fiatem tipo omija inny pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych i przejeżdża przez przejście, na którym znajduje się kobieta z dziecięcym wózkiem.

"Tragedia była dosłownie o krok. Na szczęście piesza zatrzymała się, żeby się upewnić, czy kolejny samochód ustąpi jej pierwszeństwa. Intuicja uchroniła ją przed potrąceniem" – wskazała Barska.

W czwartek film trafił także do zielonogórskich policjantów, którzy z urzędu wszczęli postępowanie o wykroczenie i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Kierowca tipo ułatwił im jednak zadanie, gdyż sam przyszedł do zielonogórskiej komendy.

40-latek przyznał się do popełnienia wykroczenia i dodał, że o filmie krążącym w sieci powiedziała mu znajoma, dlatego też postanowił sam przyjść na policję.

Źródła: PAP
Tags:
  • Taxi
  • policja
  • Mandat
  • Przejście dla pieszych
  • taksówka