Według badań opinii publicznej, Jagmeet Singh, syn imigrantów z Pendżabu, jest najbardziej lubianym politykiem w Kanadzie. Lider Nowej Partii Demokratycznej jest równie medialny, co Justin Trudeau – świetnie radzi sobie na TikToku, jego styl ubierania chwalą magazyny o modzie. Jak się okazuje, różowy turban na brodatym mężczyźnie może szybko rozbroić niejeden stereotyp.

Jagmeet Singh

Gwiazda Justina Trudeau świeciła jaskrawym światłem od co najmniej 2015 roku, kiedy to w wieku 44 lat został premierem Kanady. Liberalny i – co jest nieustannie ważne w polityce – bardzo przystojny polityk wylądował błyskawicznie na okładach światowych mediów, w telewizji i internetach. Media zresztą doskonale rozumiał i od początku znał siłę obrazu. Te umiejętności wykorzystywał znakomicie, prowadząc choćby swoją „politykę skarpetkową”, co dużo mówi o czasach, w jakich przyszło nam żyć.

Justin Trudeau, syn nieżyjącego Pierre’a Trudeau, także premiera, wydawał się i z pewnością był powiewem świeżości nie tylko w kanadyjskiej, lecz także światowej polityce, szczególnie na tle takich postaci jak niezrównoważony Donald Trump czy poważna Angela Merkel.

Źródła: Vogue Polska
Tags:
  • Kanada
  • Justin Trudeau
  • Vogue Polska
  • Jagmeet Singh