Donald Tusk rozmawiał już o swoim powrocie do polskiej polityki z Rafałem Trzaskowskim oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Jednak jest jeden warunek.

Donald Tusk

Jak dowiedział się „Newsweek” dwa tygodnie temu Tusk rozmawiał z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim na temat swojego powrotu do polskiej polityki. Były premier, obecnie lider Europejskiej Partii Ludowej, mówił kilka dni temu w TVN 24, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo jest gotów podjąć każdą decyzję, by pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie personalnych ambicji, ale celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce.

Według jednego z polityków z władz PO podczas rozmowy z Trzaskowskim Tusk otwarcie powiedział, że Borys Budka nie radzi sobie w roli lidera partii i szerzej – lidera opozycji, który mógłby animować wspólną politykę opozycyjnych ugrupowań wobec PiS. Dodał, że w jego opinii w PO są dwie osoby, które mogą „pociągnąć partię” i poprawić jej notowania – on oraz Trzaskowski. Tusk zapewnił jednak, że nie będzie nic robił wbrew prezydentowi Warszawy.

Źródła: Newsweek
Tags:
  • Donald Tusk
  • Rafał Trzaskowski
  • powrót Tuska
  • PO