W pierwszej połowie pierwszego meczu Euro 2020 Włosi mieli nad reprezentacją Turcji miażdżącą przewagę. Ale, chociaż bombardowali bramkę rywali, to bramki nie potrafili strzelić. W drugiej części spotkania na Stadio Olimpico w Rzymie celowali znacznie lepiej. I pewnie wygrali 3-0. Tak rozpoczął się miesiąc piłkarskich zmagań o mistrzostwo Europy. Reprezentacja Polski zainauguruje Euro 2020 poniedziałkowym meczem ze Słowacją.

Reprezentacja Włoch rozpoczyna Euro 2020 meczem z Turcją

Mecz Włochy-Turcja poprzedziła 15-minutowa uroczystość otwarcia turnieju. Kibiców powitali znakomici przed laty włoscy piłkarze Alessandro Nesta i Francesco Totti, słynny tenor Andrea Boccelli zaśpiewał arię „Nessun dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego, a irlandzki wokalista Bono – piosenkę mistrzostw „We are the people”. Nad stadionem zabłysły fajerwerki.

Z powodu pandemii Euro 2020 zaczyna się rok później niż planowano. W turnieju – drugi raz w historii – zagrają aż 24 drużyny. W mistrzostwach Europy debiutują Finlandia i Macedonia Północna. Tytułu broni Portugalia.

Źródła: Newsweek