Iga Świątek zagrała naprawdę niezły mecz, jednak Jelena Ostapenko była we wtorek nie do zatrzymania. Łotyszka grała wspaniały, agresywny tenis i triumfowała 6:4, 6:3. Ostapenko awansowała do ćwierćfinału Indian Wells.

Iga Świątek

Przed meczem z Ostapenko Iga Świątek prezentowała się w Indian Wells rewelacyjnie. Nasza najlepsza zawodniczka błyskawicznie rozprawiła się z Chorwatką Petrą Martić i Rosjanką Weroniką Kudiermietową. W sumie w tych dwóch starciach Świątek straciła zaledwie pięć gemów. Póki co tenisistka z Raszyna świetnie wywiązywała się więc z roli turniejowej "2".

W spotkaniu 1/8 finału Indian Wells czekało jednak na Igę znacznie trudniejsze zadanie. Jelena Ostapenko, podobnie jak Polka, odniosła przed laty triumf na wielkoszlemowym French Open. Łotyszka zwyciężyła w paryskim szlemie w 2017 r., natomiast Świątek cieszyła się z wygranej trzy lata później. Obecnie Ostapenko jest 29. rakietą świata, a Polka plasuje się w rankingu WTA na 4. pozycji.

Przed spotkaniem w Indian Wells obie panie jedynie raz miały okazje spotkać się na korcie. Na turnieju w Birmingham w 2019 r. lepsza okazała się Jelena Ostapenko. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowaną faworytką wtorkowego meczu wydawała się być Iga Świątek.

Pierwszy set początkowo przebiegał stosunkowo spokojnie. Polka klasycznie grała wysoki top spin, a jej rywalka posyłała bardzo szybkie płaskie uderzenia. Twarda nawierzchnia na korcie premiowała styl gry Ostapenko.

Na początku pierwszego seta Łotyszka bardzo dobrze wchodziła w kort, a Iga miała ewidentny problem z odbiorem nisko lecących nad siatką uderzeń. Jednak przy stanie 3:3 Ostapenko popełniła dwa proste błędy we własnym gemie serwisowym, a kończący return Świątek dał jej pierwsze przełamanie.

Chwilę później Łotyszka wróciła jednak do gry. Ostapenko odpowiedziała przełamaniem na przełamanie, a jej gra w gemie serwisowym Świątek wyglądała niemalże perfekcyjnie. Do końca pierwszej partii Łotyszka grała jak z nut i po wygraniu trzech gemów z rzędu triumfowała w niej 6:4.

Iga bardzo dobrze zaczęła drugą partię i szybko przełamała rywalka, jednak ta była we wtorek wyjątkowo dobrze dysponowana. Ostapenko odrobiła stratę serwisu i dzięki agresywnej grze przy linii wyszła na prowadzenie 4:3.

Wówczas Świątek poprosiła o przerwę medyczną w związku z bólem brzucha. Po powrocie na kort niestety wciąż dominowała Łotyszka, która szybko przełamała Igę i triumfowała w tej partii 6:3. Ostapenko awansowała do ćwierćfinału Indian Wells.

Jelena Ostapenko - Iga Świątek 6:4, 6:3

Źródła: Onet
Tags:
  • Jelena Ostapenko
  • tenis
  • Iga Świątek
  • Indian Wells