Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz pierwszy w historii klubu sięgnęli po Superpuchar Polski. W decydującym meczu w Lublinie pokonali Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0. Wynik meczu rozstrzygnęła niezwykle zacięta końcówka trzeciej partii.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

O ile scenariusz meczu o Superpuchar Polski siatkarek był pełen niesamowitych zwrotów akcji, to w meczu panów poszczególne sety były dużo bardziej wyrównane. Jastrzębianie w pierwszym secie wyraźnie zdominowali popełniającą błędy ZAKS-ę, ale w kolejnych odsłonach walki było jeszcze więcej. Kędzierzynianie największe szanse na przedłużenie spotkania mieli w trzeciej odsłonie, gdy w końcówce prowadzili już 20:18, ale wtedy zaprocentowało doświadczenie jastrzębian w rozgrywaniu zaciętych spotkań. – Mieliśmy w pamięci przegrany tie-break w ostatnim meczu ligowym z Projektem Warszawa. Tamten mecz trwał trzy godziny i kosztował nas sporo emocji. Jesteśmy zaprawieni w bojach i choć w Warszawie przegraliśmy, to w meczu o Superpuchar ZAKSA była ekipą, która w tym sezonie na noże jeszcze nie walczyła – zaznaczył przyjmujący jastrzębian Tomasz Fornal.

W pewnym momencie na boisku pojawił się drugi atakujący Jastrzębskiego Węgla Jan Hadrava i jego as serwisowy dał mistrzom Polski kolejny bodziec do walki w trzeciej partii. ZAKSA miała dwie szanse, by przedłużyć spotkanie, ale czwartą piłkę meczową wykorzystali jastrzębianie. Mecz zakończył punktowy serwis Jurija Gładyra, który także w minionych ligowych finałach był jednym z liderów Jastrzębskiego Węgla w drodze po mistrzostwo Polski.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)

JASTRZĘBSKI: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Boyer, Clevenot, Gładyr oraz Popiwczak (l), Hadrava, Macyra, Hadrava. Trener: Gardini.

ZAKSA: Janusz, Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Huber oraz Shoji (l). Trener: Cretu.

Sędziowali: Janik, Herbik. Widzów: 3500.

Źródła: Przegląd Sportowy
Tags:
  • Siatkówka
  • Superpuchar Polski siatkarzy
  • Jastrzębski Węgiel
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle