Michał Materla (38 l.) to zawodnik, który w sobotę 28 maja stanął do walki z Mariuszem Pudzianowskim (45 l.). Pudzian dosłownie skosił Materlę w pierwszej rundzie. Pudzianowski potwornym ciosem podbródkowym posłał „Cipka” na deski. Medycy cucili go kilka minut.

Pudzianowski - Materla. KSW 70. Pudzianowski znokautował Materlę

Michał Materla to 38-letni grappler i zawodnik mieszanych sportów walki MMA. W sobotę 28 maja stoczył walkę z Mariuszem Pudzianowskim. Zawodnicy zmierzyli się podczas KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie.

Dobrze że Michał Materla posłuchał żony. Nie pozwoliła mu walczyć na gołe pięści

Michał Materla urodził się 10 kwietnia 1984 roku. Swoją karierę sportową w mieszanych sztukach walki MMA rozpoczął, gdy miał 19 lat. Podczas gali eliminacyjnej MMA Polska 2 w listopadzie 2003 roku pokonał Tomasza Janiszewskiego. Podczas kolejnego wydarzenia został mistrzem Polski MMA w kategorii do 100 kilogramów.

Do tej pory wygrał 31 z 39 stoczonych walk zawodowych. Swoich przeciwników przez nokaut pokonał aż 11 razy. Członek Berserkers Team Szczecin był mistrzem federacji KSW w wadze średniej w latach 2012-2015. Michał Materla jest grapplerem. Jest to walka na chwyty wykorzystująca takie techniki jak np. dźwiganie, rzuty (obalenia) czy duszenia.

O sportowcu zrobiło się bardzo głośno, gdy trafił do aresztu z powodu podejrzeń o działalność w grupie przestępczej. Od grudnia 2016 roku spędził tam siedem miesięcy. Wyszedł za poręczeniem majątkowym.

Michał Materla wszedł na Śnieżkę przy -22 stopniach C

Michał Materla lubi stawiać sobie wyzwania. Zawodnik MMA w grudniu 2021 roku wybrał się na ekstremalną wyprawę. Ubrany jedynie w czapkę, spodenki i buty, przy mroźnej pogodzie wszedł na Ścieżkę.

format_quote

Pogoda i bardzo długi odsłonięty odcinek przed szczytem, gdzie nasze ciała były narażone na mocny wiatr 80 km/H i odczuwalna temperatura -22C postawiły bardzo wysoko poprzeczkę. Wszystko to było bardzo wymagające, ale dzięki temu też na końcu satysfakcjonujące"

- wyjaśniał wtedy sportowiec, który tak rozebrany przeszedł 8,5 km. Ubrał się, dopiero gdy zdobył szczyt Śnieżki. "Dowiedziałem się czegoś o sobie. Dziękuję wszystkim towarzyszom wyprawy za bardzo udany wyjazd" - podsumował w swoich mediach społecznościowych.

Michał Materla znokautowany przez Pudziana

Wszystkie te przygotowania na nic się jednak zdały. Podczas sobotniej walki Materla dosłownie został skoszony przez Mariusza Pudzianowskiego. Pudzianowi wystarczył jeden potężny cios na podbródek, by posłać go na deski.Pudzian dopadł go i zrobił dobitkę, a sędzia musiał zakończyć walkę.

– Nawet nie wiem, kiedy dostałem. Trafił w punkt. Mariusz gratuluję – mówił wyraźnie jeszcze zamroczony po walce Michał Materla. Po chwili zniknął z oktagonu.

W tym czasie Mateusz Borek prowadził rozmowę z Mariuszem Pudzianowskim. Okazało się, że może dojść do jego walki z Mamedem Khalidowem. Pudzian powiedział, że nie mówi nie, będący w ringu Mamed odpowiedział: – Mariusz, zróbmy to!

Pogromca Materli odpowiedział błyskawicznie: – Podejmuję tę rękawicę.

Po chwili obaj się uściskali i pozostaje nam czekać na walkę obu mistrzów.

(Tseo/PAT, TK)

("Super Express", media)

15 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Michał Materla
  • nokaut
  • KSW 70
  • Pudzianowski Mariusz