Cztery drużyny staną do walki o pierwsze trofeum w tym sezonie. Tego samego dnia poznamy zdobywcę Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Na koniec poprzedniego sezonu walczyli o złoto mistrzostw Polski w TAURON i PlusLidze, a w środę w Lublinie powalczą o Superpuchar Polski. Tego samego dnia poznamy triumfatora meczu kobiet pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police i Developresem Bella Dolina Rzeszów (17.30) oraz zmagań panów pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (20.30). Wszystkie drużyny są kandydatami do podium również na koniec obecnych rozgrywek. Kędzierzynianie nie stracili nawet seta w trzech meczach z ekipami z Nysy, Radomia i Lublina, a jastrzębianie w ostatniej kolejce bili się przez trzy godziny z Projektem Warszawa, by przegrać na przewagi w tie-breaku.

– Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, bo ZAKSA nie grała jeszcze meczu na noże, a nam to ostatnie spotkanie w Warszawie siedzi mocno w głowach. Mieliśmy już na wyciągnięcie ręki wygraną, nawet w czwartym secie, a mimo to ponieśliśmy porażkę – mówi jeden z liderów i przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal.

Źródła: Przegląd Sportowy
Tags:
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  • Superpuchar Polski
  • Grupa Azoty Chemik Police
  • Jastrzębski Węgiel
  • Developres Bella Dolina Rzeszów