Seria wyścigów NASCAR jest jednym z najpopularniejszych cyklów w motorsporcie i ma dużo fanów w USA, ale nie tylko. Widzowie z całego świata mogli obejrzeć na żywo niesamowite sceny podczas niedawnej rywalizacji. Jeden z kierowców zasypał drugiego gradem ciosów, aż do akcji wkroczył steward, który w zaskakujący sposób zakończył bijatykę. Nagranie całej sytuacji można zobaczyć poniżej.

Jeden z kierowców agresywnie zaatakował rywala już po wyjściu z auta.

Ostatnia runda wyścigów NASCAR odbyła się w sobotę na torze Martinsville Speedway. Emocji nie brakowało od samego początku rywalizacji. Już w pierwszym biegu doszło do sporych kontrowersji. Doszło do kolizji, przez którą Brytyjczyk Andrew Grady i Brandon Pierce musieli zakończyć swój udział w wyścigu i wrócić do boksów. Grady był wściekły na innego zawodnika, Daveya Callihana, który jego zdaniem doprowadził do wypadku.

Gdy samochody miały wrócić do mechaników, pomiędzy zawodnikami zaczęło mocno iskrzeć. Według relacji m.in. "The Sun" Callihan pokazał rywalowi środkowy palec. To już tak mocno rozwścieczyło Grady'ego, że na torze doszło do dantejskich scen.

Grady podbiegł do samochodu Callihana. Zaczął rzucać różne epitety w kierunku rywala i jednocześnie... okładać go pięściami! Zadał mu siedem ciosów. Po chwili zaczął kopać w drzwi samochodu, ale w tamtej chwili do Grady'ego dobiegł steward, który... jednym ruchem podniósł agresywnego kierowcę i dosłownie przeniósł go dalej od samochodu rywala. Całą sytuację można obejrzeć na poniższym nagraniu.

Grady skomentował całą sytuację na gorąco, zdradzając, że chciał go potraktować niczym Mike Tyson.

W sieci pojawiły się głosy, które sugerują, że zawodnik powinien zostać zawieszony. Fani domagają się surowej kary, włącznie z rocznym wykluczeniem z serii.

— To sport dla dużych chłopców. Kiedy zderzasz się z rywalem, przyjmij to jak dorosły mężczyzna. Tak właśnie o tym myślę — skomentował sprawę drugi z kierowców, Davey Callihan, w rozmowie z Racing America.

Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • bijatyka
  • bójka
  • USA
  • NASCAR