Główną postacią pierwszej części konferencji FAME MMA 16 był Natan Marcoń. Przez długi czas Marcoń musiał walczyć z oskarżeniami ‘’Wiejskiego Koksa" o zażywanie środków dopingujących. — Tak mówią ludzie, którzy mnie nie znają. Osoby, które długo w sporcie wiedzą, jaka jest prawda — mówi Natan Marcoń.

Gala FAME MMA 16 odbędzie się w Gliwicach.

— Dużo ludzi do mnie podchodzi i nie rozumie, dlaczego jestem podejrzewany o branie środków dopingujących. Co ciekawe jeszcze niedawno częściej słyszałem, że ,,nie wyglądam, jakbym trenował" — kontynuuje.

Natan Marcoń nie jest jedyną postacią na polskim YouTube, która jest oskarżana o zażywanie środków dopingujących. Od wielu lat z podobnymi głosami spotykają się również członkowie ‘’Warszawskiego Koksa". — Poznałem kiedyś WK i uważam, że ich sylwetki są do wypracowania. Chciałbym wyglądać tak jak oni, ale pewnie potrzebowałbym na to jeszcze przynajmniej pięciu lat. Jeśli mam być szczery to mam gdzieś czy ktoś bierze sterydy, czy nie – twierdzi Marcoń.

Natan Marcoń wspomina, że jeszcze kilka lat temu był grubym chłopcem, a na swoją obecną sylwetkę ciężko zapracował. — Zbudowanie takiej sylwetki zajęło mi około trzy lata. Ogólnie cztery i pół roku jestem w sporcie i odchudzaniu. Musiałbym jeszcze sprawdzić stare zdjęcia, ale myślę, że w 2019 zacząłem widzieć pierwsze efekty siłowni — ocenia 19-latek.

Zawodnicy wywodzący się z kulturystki często mają duże problemy, kiedy przechodzą do mma. Brak tlenu i mobilności w znacznym stopniu utrudniają efektywne treningi. Podobne kłopoty miał również Marcoń na początku swojej drogi. — Nic mnie nie bolało, ale na początku był duży problem z trzymaniem gardy. Po trzech minutach bicepsy mi się tak pompowały, że nie byłem w stanie trzymać dłużej rąk w górze. Po tygodniu mi to przeszło i teraz mogę trzymać gardę cały dzień — komentuje Natan.

W walce z ‘’Wiejskim Koksem" Marcoń będzie jednak ‘’underdogiem". Jak sam przyznaje, nie dziwi go taka optyka tego starcia przez bukmacherów. — Ja ćwiczę krótko i nigdy wcześniej nie miałem styczności ze sportami walki. Mam 19 lat, a on 27, więc więcej atutów jest po jego stronie. — mówi Marcoń.

Obecny rywal Natana Marconia próbował wyprowadzić go z równowagi podczas pierwszej części konferencji, jednak Marcoń nie dawał się rozzłościć. Okazuje się, jednak, że są tacy rywale, z którymi Natan mógłby być agresywniejszy. — Z ‘’Daro Lwem" mógłbym ‘’poddymić". Średnio mi się podoba. Teraz chce dać fajną walke, ale potem chce dymić.

Gala FAME MMA 16 odbędzie się 5 listopada 2022 roku w Gliwicach.

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Natan Marcoń
  • fame mma