Były reprezentant Polski, zawodnik pierwszoligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Grzegorz Zengota brał udział w niedzielę w koszmarnej kraksie. Podczas meczu z ROW-em Rybnik, po kontakcie z Rune Holtą, upadł na tor i mógł tylko bezradnie się przyglądać jak wjeżdża w niego rozpędzony kolega z drużyny, David Bellego. Obaj opuścili stadion w karetkach.

Grzegorz Zengota i Rune Holta

Francuz uszkodził obojczyk, ale kibiców szczególnie interesował stan zdrowia Zengoty, który w zeszłym roku wrócił do ścigania po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej złamaniem nogi na treningu motocrossowym. - Z nogą wszystko w porządku - szybko uspokoił żużlowiec za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Musiał jednak pozostać w szpitalu, bo w efekcie zderzenia uszkodził cztery żebra, dwa z nich zostały złamane, a dwa pęknięte. Ponadto lekarze zdiagnozowali u niego odmę płucną.

W czwartek żużlowiec bydgoskiej Polonii w końcu opuścił placówkę medyczną.

Dzisiaj opuściłem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rybniku. Bardzo dziękuję całemu zespołowi medycznemu za szybką i fachową pomoc, której udzielono mi tuż po przybyciu do szpitala. Dziękuję również całemu personelowi za opiekę i dobre słowo - napisał żużlowiec na facebooku.

- Dziękuję wszystkim osobom, które oferowały swą pomoc podczas mojego pobytu w szpitalu. Dopytywały o stan mojego zdrowia i dodawały otuchy. Często odbierałem telefony i wiadomości typu: "Czy czegoś Ci potrzeba?", "Czy coś dla Ciebie załatwić?". Każda z nich uświadomiła mnie, że nie jestem z tym sam. A gdy tylko będzie potrzeba to wiem, że mam wokół siebie mnóstwo osób, które mi pomogą. Bardzo Wam za to DZIĘKUJĘ! To dla mnie bardzo ważne. Dziękuję raz jeszcze za wszystkie komentarze od Was, kibiców. Jesteście niesamowici! - dodał 32-latek.

Dla walczącej o awans do play off drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz kluczowe będą najbliższe kolejki. Zengotę zastąpi wypożyczony z Cellfast Wilków Krosno Daniel Jeleniewski, ale i tak pewnie wszyscy z niecierpliwością będą oczekiwali jego powrotu na tor. Kiedy to może nastąpić?

- Moje aktualne plany? Będę dochodził do zdrowia w domowym zaciszu, a gdy żebra się zrosną i zdrowie pozwoli, to wznowię treningi. Wszystko w swoim czasie. Choć mam cichą nadzieję, że nie upłynie tego czasu zbyt wiele - napisał żużlowiec.

Według fachowców wyleczenie urazu powinno mu zająć 2-3 tygodnie. To oznacza, iż straci najprawdopodobniej dwa mecze z Aforti Startem Gniezno i mecz wyjazdowy z Orłem Łódź. Bardzo realne jest natomiast, że będzie mógł pomóc drużynie już w zaplanowanym na 4 lipca domowym spotkaniu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Jego klubowy kolega - David Bellego - najprawdopodobniej będzie pauzował tylko w meczach z gnieźnianami.

Źródła: Przegląd Sportowy
Tags:
  • Żużel
  • eWinner 1.LŻ
  • Grzegorz Zengota
  • Polonia Bydgoszcz