Cyfrowi liderzy stawiają obecnie nie tylko na transformację cyfrową, ale też zrównoważony rozwój. Firmy chcą być zeroemisyjne i stale dążą do obniżania swojego śladu węglowego

Od lewej siedzą: Piotr Fąderski, wiceprezes ds. sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, Salesforce; Wojciech Stramski, prezes, Beyond; dr Magdalena Krukowska, dziennikarka „Forbes Polska; Agnieszka Maciejowska, prezeska i współzałożycielka Plan Be Eco; Wojciech Świątek, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric.

W trakcie debaty „W jaki sposób nowoczesne technologie wspierają zrównoważony rozwój biznesu?”, którą zorganizowaliśmy w ramach platformy Chief Digital Officer of the Year, rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób firmy technologiczne podchodzą do zrównoważonego rozwoju. UE już zabiera się za kwestie emisyjności w sektorze IT, więc pojawią się stosowne regulacje. Do tego branża technologiczna odpowiada za 1 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych, co wydaje się niewielką liczbą, ale w praktyce to blisko połowa emisji generowanej przez lotnictwo czy żeglugę.

Piotr Fąderski, regional vice president sales CEE w Salesforce, zauważył, że coraz więcej firm IT poważnie podchodzi do emisji CO2.

Źródła: Redakcja Forbes
Tags:
  • Chief Digital Officer
  • zrównoważony rozwój
  • liderzy
  • Chief Digital Officer of the Year
  • cyfryzacja