Elon Musk zdecydowanie nie przestaje zaskakiwać i po udanym przejęciu Twittera miliarder wprowadza własne zasady związane z platformą. Tym razem szef SpaceX i Tesli opublikował ankietę, w której pyta się, czy zbanowani użytkownicy powinni powrócić.

Elon Musk

Ankieta pojawiła się na głównym koncie Elona Muska 23 listopada i zgodnie z wynikami internetowego plebiscytu aż 72,4 proc. wszystkich głosujących (ponad 3,1 mln) opowiedziało się za pomysłem miliardera.

Po zakończeniu głosowania, miliarder napisał:

format_quote

Ludzie przemówili. Amnestia rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Następnie Musk dodał "Vox Populi, Vox Dei", co można przetłumaczyć jako "głos ludu, głosem Boga". To nie pierwszy raz, gdy miliarder używa tego wyrażenia — przy okazji ankiety związanej z odbanowaniem konta Donalda Trumpa również wykorzystał tę sentencję, uzasadniając przywrócenie profilu byłego prezydenta USA.

Warto dodać, że to jedynie część cytatu wyjęta z "Listu do Karola Wielkiego" autorstwa Alkuina. Pełne wyrażenie brzmi "Nec audiendi qui solent dicere, vox populi, vox dei, quum tumultuositas vulgi semper insaniae proxima sit", co w tłumaczeniu daje:

format_quote

Nie słuchaj tych, którzy mówią, że głos ludu jest głosem Boga, ponieważ zgiełk tłumu jest zawsze bliski szaleństwa.

Sam Musk, mimo wizerunkowych porażek, jakie zalicza od czasu przejęcia Twittera, zdaje się jednak niewzruszony i kontynuuje wprowadzanie własnych zasad na platformie. Jeśli faktycznie miliarder zamierza przywrócić zawieszone konta, na platformie, wzrośnie liczba toksycznych i obraźliwych treści, co oznaczać może dalszy odpływ użytkowników z Twittera.

Dalsza część materiału pod oknem z wideo

Twitter jest oczywiście firmą prywatną, więc Musk nie musi dzielić się informacjami na temat liczby aktywnych kont. Nie da się jednak nie zauważyć, że na popularności w ostatnim czasie zyskują inne, mniej znane platformy takie jak Mastodon czy Hive. Czas pokaże, jakie jeszcze pomysły przyjdą szefowi SpaceX i Tesli do głowy, a jeśli potrzebujecie usystematyzować swoją wiedzę związaną z aktualną sytuacją na Twitterze, odsyłamy do naszego materiału wideo.

Źródła: opracowanie własne/Twitter
Tags:
  • Ankiety
  • Twitter
  • Elon Musk
  • Media społecznościowe
  • ankieta
  • Internet