Możliwość nagrywania lub streamowania zawartości ekranu komputera to podstawowe narzędzie graczy, którzy lubią się dzielić ze światem rozgrywkami. Przyda się jednak także zwykłym użytkownikom, którzy dzięki temu będą mogli w prosty sposób pokazać innym osobom jak wykonać różne czynności lub wskazać problemy, z którymi sami się borykają. W tym artykule zaprezentujemy wam 6 najpopularniejszych programów naszym dziale Download.

Action! 4.18.1

Pierwsza za naszych propozycji bardzo dobrze sprawdzi się np. jako narzędzie do nagrywania filmów z gier. Spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników, bo potrafi przechwytywać obraz w rozdzielczości nawet 8K. W programie Action! nie zabrakło także funkcji do transmisji rozgrywki czy usuwania tła z obrazu kamery internetowej. Opisywana aplikacja pozwala zapisywać pliki wideo w formacie AVI oraz MP4, a także robić zrzuty ekranu i zapisywać je z rozszerzeniami BMP, JPG lub PNG.

Bandicam 5.1.1.1837

Kolejny z programów w naszym zestawieniu pozwala nagrywać zawartość całego ekranu lub dowolnego jego ekranu. Przechwytywany obraz może mieć rozdzielczość nawet 4K, a plik wynikowy zapisywany jest w formacie AVI. Także Bandicam sprawdzi się bardzo dobrze w czasie nagrywania rozgrywki, ale także podczas rejestrowania innej aktywności na komputerze. Podobnie jak Action! może również zrzuty ekranu, które zapisywane są jako pliki BMP, JPG lub PNG.

OBS - Open Broadcaster Software Studio 27.0.0

Następna z naszych propozycji zdobyła już sporą popularność wśród osób strumieniujących swoje rozgrywki do takich serwisów jak Twitch oraz YouTube. Dzięki możliwości pracy w wybranych scenach, dzięki czemu nagrany materiał okazuje jedynie najważniejsze elementy. OBS pozwala także dostosować wiele parametru przechwytywanego obrazu jak liczba klatek wyświetlanych w ciągu sekundy czy formatu pliku wyjściowego.

SteelSeries Moments 2.0.0

Ta aplikacja została stworzona przez popularnego producenta sprzętu komputerowego dla graczy i głównie do nich jest skierowana. SteelSeries Moments pozwala na przechwytywanie obraz pulpitu w rozdzielczości 1440p oraz udostępnianie zapisanego materiału w takich serwisach jak Discord, Facebook, Twitter, YouTube i Reddit. Oprócz możliwości nagrania ekranu komputera w aplikacji znalazły się także narzędzia do standardowej obróbki plików wideo.

Streamlabs OBS 1.1.2

To, co wyróżnia ten program na tle konkurencji, to funkcje pozwalające na streamowanie nie tylko materiałów związanych z grami, ale także różnego rodzaju poradnikami, które w czasach pandemii koronawirusa stały się bardzo popularne. Do zalet aplikacji z pewnością można zaliczyć łatwy w obsłudze interfejs oraz dużą liczbę funkcji. Streamlabs zawiera również dziesiątki schematów pozwalających spersonalizować transmisje na żywo wykonywane za jego pomocą.

CamStudio Recorder 2.7.4

Została stworzona z myślą o nagrywaniu różnego rodzaju poradników (także dotyczących gier), kursów oraz szkoleń. Zaletą tej aplikacji jest to, że nie wymaga instalacji, może być więc łatwo przenoszona pomiędzy różnymi komputerami. Nagrany przez CamStudio materiał można zapisać w formacie AVI lub SWF. Program może przechwytywać wraz z dźwiękiem cały ekran, wybrany jego fragment lub aktywne okno.

Źródła: Komputer Świat
Tags:
  • nagrywanie ekranu
  • programy do nagrywania ekranu
  • przechwytywanie ekranu