Zbliża się Boże Ciało i długi weekend. Jaka czeka nas pogoda po najchłodniejszym od wielu lat maju? Czy w końcu przyjdzie ocieplenie? Synoptycy IMGW zapowiadają, że na termometrach zobaczymy temperatury powyżej 20 st. C. W nadchodzący długi weekend, po Bożym Ciele 2021, możemy się jednak spodziewać burz, a nawet opadów gradu!

Boże Ciało 2021. Czy pogoda będzie nam sprzyjać?

Po kolejnym z rzędu chłodnym maju wszyscy zastanawiamy się, czy w nadchodzący długi weekend i Boże Ciało na termometrach zobaczymy wyższe temperatury. Ostatni taki chłodny sezon wiosenny odnotowano w Polsce w 2013 roku!

Boże Ciało 2021. Jaka będzie pogoda w długi weekend?

Boże Ciało w tym roku wypada 3 czerwca. To czwartek więc wielu z nas decyduje się wziąć dodatkowe dni wolne. Dzięki temu mamy długi weekend i możemy pojechać na krótki urlop za miasto. Czy w Boże Ciało i długi weekend pogoda będzie nam sprzyjać?

Jak zapowiada Jakub Gawron, synoptyk IMGW, w rozmowie z Radiem Zet, "już w Boże Ciało miejscami termometry powinny pokazywać 20 st., a nawet trochę powyżej. Więc mielibyśmy do czynienia z tym, że po prostu zrobi się cieplej".

Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend

Jak informuje IMGW na swojej stronie internetowej, w środę i czwartek Bożego Ciała pogoda będzie bardzo podobna. Rano możemy spodziewać się małego zachmurzenia, które po południu będzie wzrastać do umiarkowanego lokalnie dużego z przelotnymi opadami deszczu. Na południu Polski możemy się spodziewać burz. Termometry dzień przed Bożym Ciałem i w święto pokażą maksymalnie od 17 st. C na wschodzie Polski, około 20 st. C w centrum do 22 st. C na zachodzie. Najchłodniej, około 16 st. C będzie w rejonach podgórskich i na Półwyspie Helskim.

W kolejnych dniach długiego weekendu Bożego Ciała, czyli w piątek, sobotę i niedzielę napłynie do Polski nieco cieplejsze i wilgotniejsze powietrze ze wschodu i południowego wschodu Europy. Jak informują synoptycy IMGW, to oznacza wzrost temperatury w ciągu dnia, ale i silniejsze opady deszczu oraz burze. W długi weekend możemy się też spodziewać opadów gradu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 16 st. C. 18 st. C będzie nad morzem i na Podhalu. W weekend Bożego Ciała 2021 możemy spodziewać się też około 21 do 23 st. C w centrum Polski. Najcieplej będzie w sobotę i niedzielę na zachodzie kraju. Termometry mogą pokazać nawet 25 st. C. W trakcie burz wiatr będzie porywisty.

(Tseo/PAT)

Źródło: IMGW, Radio Zet

Ten artykuł po raz pierwszy ukazał się na stronie Faktu 1.06.2021 r.

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Boże Ciało
  • Pogoda