Jeszcze do niedawna Lech Wałęsa opowiadał w wywiadach, że boryka się z problemami finansowymi. Pandemia dała mu w kość i sprawiła, że nie mógł uczęszczać na spotkania i zrezygnował z innych dodatkowych aktywności, które zapewniały mu źródło utrzymania. W wywiadach mówił nawet, że został bankrutem. Na szczęście to już nieaktualne. Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych polityk poleciał do USA, dzięki czemu do kieszeni wpadła mu poważna suma pieniędzy.

Lech Wałęsa do niedawna mówił, że jest bankrutem. Teraz znów zarabia poważne pieniądze

Lech Wałęsa to legendarny przywódca "Solidarności" z czasów PRL. Chociaż na koncie ma wiele sukcesów, pandemia wdała się we znaki także jemu. Polityk informował, że musiał zmierzyć się z poważnymi problemami finansowymi.

Lech Wałęsa jeszcze do niedawna był bankrutem

Były prezydent nie ukrywał swojej sytuacji majątkowej. W wywiadzie dla „Super Expressu” wyznał, że restrykcje pandemiczne uniemożliwiły mu branie udziału w wydarzenia i wykładach, a wówczas było to jego głównym źródłem utrzymania.

— Nie wiem, co robić, bo nie mogę latać na wykłady, a muszę jakieś pieniądze zarabiać, bo żona wydaje więcej niż mamy. I nie wiem, jak dalej przeżyję — wyznał w 2021 roku w rozmowie z „Super Expressem”.

Noblista poruszył także temat swoich problemów finansowych przed świętami Bożego Narodzenia. — Nie będzie żadnych prezentów, bo zbankrutowałem. Nie mam pieniędzy. Mam chęci na prezenty, ale na razie nie mam za co ich kupić — powiedział „Super Expressowi”.

Bankructwo to już przeszłość. Lecha Wałęsa znów zarabia duże pieniądze

Po zniesieniu restrykcji pandemicznych, wydarzenia z udziałem Lecha Wałęsy znów mogą się odbywać. Ostatnio polityk wyruszył do USA, gdzie spotkał się z lokalną Polonią.

— Ile konkretnie dostałem za wizytę w USA, to nie powiem, bo to tajemnica handlowa, ale dostałem większą kwotę, niż pan rzucił w naszej rozmowie (200 tys. zł - przyp. red.). 200 tys. zł to kościelnemu… Panie, za tyle dni pracy w Stanach?! I to takiej ciężkiej! Ja jak pracuję, to pracuję — wyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Współzałożyciel „Solidarności” w USA spędził kilkanaście dni. W trakcie. — Za darmo nie jeżdżę. Był czas, że robiłem to tylko za darmo, ale teraz myślę trochę więcej o pieniądzach — dodał.

(Źródło: WP Wiadomości, Facebook)

3 slajdy
Źródła: Fakt online
Tags:
  • majątek
  • bankrut
  • Lech Wałęsa