Z wyliczeń Wirtualnej Polski wynika, że majątek premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony jest wart co najmniej 40 mln złotych. Postanowiliśmy porównać go z majątkami Polaków – i średniozamożnych i najbogatszych. Efekt? Musieliśmy nieco rozszerzyć skalę.

majatek morawieckich

Większa część majątku państwa Morawieckich formalnie pozostaje w rękach Iwony Morawieckiej. To przede wszystkim nieruchomości. Z wyliczeń Wirtualnej Polski – opartych na danych z ksiąg wieczystych i porównaniu cen w zbliżonych lokalizacjach – wynika, że w sumie są warte ponad 23 mln zł. Do tego należy dodać nieruchomości premiera o łącznej wartości nieco ponad 6 mln zł. Mateusz Morawiecki dysponuje też 5 mln zł oszczędności. Z kolei około 3,5 mln zł to dochód z niedawnej sprzedaży części nieruchomości przez Iwonę Morawiecką. Do majątku należy też doliczyć sprzęt, meble i wierzytelności na około 600 tys. zł.

W sumie zbliżamy się do 40 mln złotych. Niewykluczone, że majątek państwa Morawieckich jest jeszcze większy, bo Iwona Morawiecka nie musi ujawniać swojego stanu posiadania. Ale nawet gdyby majątek Mateusza i Iwony Morawieckich wynosił „jedynie” 40 mln zł, to i tak jest to poważna suma. Zobaczmy jak te wartości mają się do majątków zwykłych Kowalskich.

Źródła: Newsweek.pl
Tags:
  • Mateusz Morawiecki
  • nieruchomości
  • majątek