Małgorzata Szczwany nie żyje. O śmierci młodej pianistki jazzowej w swoich mediach społecznościowych napisali artyści. Wśród nich był m.in. Tymon Tymański. "Gocha walczyła do końca RIP, Dzielna Wojowniczko" - napisał na Facebooku.

Nie żyje młoda polska pianistka. Gocha walczyła do końca.

Jej przyjaciele nie mogą uwierzyć, że odeszła. Wszyscy piszą o przedwczesnej śmierci, która ich zaskoczyła. Nikt nie podaje przyczyn. Małgorzata Tymański podkreśla, że "wciąż nie wiemy, co się przydarzyło Małgosi i jak wyglądały jej ostatnie chwile". Niemniej udostępnił jednocześnie jej post z listopada, w którym pianistka opisuje na czym polega depresja...

Tak grała Małgorzata Szczwany:

Małgorzata Szczwany zmarła 22 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. O śmierci artystki w na Facebooku poinformowała artystka Marianna Kalicka:

format_quote

Z ogromnym bólem chcę poinformować wszystkich przyjaciół, znajomych, rodzinę i wszystkie bliskie osoby, że wczoraj (22 grudnia — przyp. red.) Gosia, nasz Szczwany lis odeszła od nas na zawsze"

- czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych.

Małgorzata Szczwany nie żyje. Tak pianistkę jazzową pożegnali muzycy

Małgorzatę Szczwany Marianna Kalicka pożegnała, publikując czarno-białą fotografię uśmiechniętej jazzowej artystki:

format_quote

Pamiętajmy ją zawsze taką, jaka jest na zdjęciu. Zakręconą, roześmianą, absolutnie niereformowalną i mającą o każdym do powiedzenia coś dobrego. Zawsze chodziła własnymi ścieżkami, teraz zrobiła to samo"

- napisała artystka we wzruszającej wiadomości.

O śmierci młodej pianistki napisał też Tymon Tymański. Na swoim fanpage zamieścił filmik z nagraniem opublikowanym w sieci przez młodziutką artystkę. Dodał do niego kilka słów.

format_quote

Gocha walczyła do końca. RIP, Dzielna Wojowniczko"

Rockman udostępnił też w swoich mediach społecznościowych post Małgorzaty Szczwany z końca listopada. Jazzmanka zatytułowała go "Zanim powiesz »idź pobiegaj«". Mówił o depresji.

format_quote

Warto to dokładnie przeczytać. Natomiast wciąż nie wiemy, co się przydarzyło Małgosi i jak wyglądały jej ostatnie chwile. Tak czy inaczej — niech spoczywa w spokoju"

W mediach społecznościowych Małgorzatę Szczwany pożegnał też producent muzyczny Hubert Torzewski, który współpracował z pianistką. O artystce napisał, że była "inteligentna, utalentowana i pracowita".

format_quote

Zawsze stawiała na swoim, miała świetny zmysł do aranżacji i biła z niej niesamowita szczerość — bez względu na to, czy ktoś się z jej poglądami, sposobem bycia i spojrzeniem na świat zgadzał, czy też nie. Była świetnym muzykiem. Odeszła od nas zdecydowanie zbyt wcześnie..."

Kalicka poinformowała, że "informacje o miejscu i czasie pogrzebu zostaną ustalone prawdopodobnie po nowym roku".

Kim była Małgorzata Szczwany? Artystka jazzowa harmonizowała m.in. Jarosława Kaczyńskiego

Małgorzata Szczwany, była pianistką. Specjalizowała się w muzyce jazzowej, ale jak podało Open FM, grała także bluesa, rock, muzykę popularną, latynoską, klasyczną, a także soul. Pochodziła z Siedliska w okolicach Zielonej Góry. Skończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. M. Karłowicza w 2017 roku.

Grała z takimi zespołami jak Sharp Eleven (#11), E. Kamyszek & M. Szczwany, Chavette, Family Blues. Na swoim koncie miała także współprace z Filharmonią Poznańską i uczyła fortepianu. Prowadziła też kanał na YouTube, gdzie harmonizowała wypowiedzi polityków i znanych osób takich jak Edyta Górniak, Jacek Kurski czy Jarosław Kaczyński.

(Tseo/PAT)

(Open FM, Facebook, YouTube)

Ten artykuł po raz pierwszy ukazał się na stronie Faktu 26.12.2021 r.

3 slajdy
Źródła: Fakt online
Tags:
  • Śmierć
  • artystka jazzowa
  • Tymon Tymański
  • Muzyk
  • jazz
  • pianistka